Küresel Borsada Listelenen Meme Coin’e Balinalar Desteği Eksik Etmiyor!

Shiba Inu (SHIB) meme kripto para birimi, Amerika Birleşik Devletleri’nden de müşteriler için ticarete izin veren bir Hint borsasında işlem görmeye başladı.

Bugün erken saatlerde attıkları bir tweet’te Hindistan merkezli kripto para birimi borsası Koinbazar, platformunda SHIB/USDT çiftinin ticaretini başlattığını duyurdu.

SHIB, ABD’li Müşterileri Olan Hint Borsası Tarafından Listelendi

Koinbazar, 2020’den beri kripto ticareti alanında faaliyet gösteriyor ve CoinMarketCap’teki borsa sıralamasınad 160. sırada yer alıyor. Diğer Hint kripto borsalarından farklı olarak, bu platform ABD’li müşterilerin de ticaret yapmasına izin veriyor. Borsanın web sitesi, platformun güvenilir teknolojilerle birlikte çok katmanlı şifreleme modellerini kullanarak güvenliğe büyük önem verdiğini iddia ediyor. Platform ayrıca müşterilerin işlem yapmadan önce KYC prosedürlerini tamamlaması gerekliliğini şart koyuyor.

“Dogecoin katili” Shiba Inu, 2021’in sonlarında; çeşitli ülkelerde birden fazla borsa tarafından destek gördüğü bir listeleme çılgınlığına şahit oldu. Bunlar arasında Gemini, Kraken ve büyük Hint borsası CoinDCX, en büyük İspanyol borsası Bit2Me, Güney Kore merkezli borsa Korbit ve Singapur merkezli Coinhako vardı.

Bütün bu listeleme haberlerine rağmen artık SHIB topluluğu, popüler hisse senedi ticareti uygulaması Robinhood’un da Shiba Inu’yu listelemesini bekliyor. Ocak ayının ortalarında, ticaret platformu kripto para cüzdanlarının beta testini başlatıyor ve ana SHIB rakibi olan Doge ile ise halihazırda ticaret yapıyorlar. Geçen yıl, Change.org’da Robinhood’un SHIB’yi işlem gören varlıklar listesine eklemesini talep etmek için bir imza kampanyası başlatıldı. Yarım milyardan fazla insan şimdiden bu dilekçeyi imzaladı.

Balinalar SHIB’e Desteğini Eksik Etmiyor!

Whalestats verilerine göre geçtiğimiz hafta cüzdanlarında USD değerine göre en büyük token holding’leri SHIB olan ilk 1000 ETH balinası, 300 milyon dolarlık Shiba Inu satın aldı.

Bu 1.000 balinanın her biri, ortalama olarak 52.266.145.309 SHIB tokenine (1.553.419.958 dolar değerinde) sahiptir, bu da varlıklarının yüzde 14.86’sı anlamına geliyor.

WhaleStats verilerine göre, Shiba Inu balinaları, son piyasa düzeltmesine rağmen tokenleri elinde tutmaya devam etti. WhaleStats platformuna yeni bir içerik ekledi ve artık ETH ve BNB balinalarının yanı sıra en iyi 100 Shiba Inu sahibinin faaliyetlerini de takip ve analiz edeceklerini duyurdu. Dün gece gerçekleşen büyük bir piyasa düzeltmesinin ardından, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, önemli miktarlarda değer kaybetti ve şu anda da hala kırmızıda işlem görüyor.

Kaynak: WhaleStats

Balina gözetleme platformuna göre, ilk 100 Shiba Inu balinasının tuttuğu ortalama token miktarını ifade eden ortalama SHIB bakiyesi, son 24 saatte yüzde 2,29 arttı. Bu kategorideki yatırımcıların sahip oldukları ortalama SHIB değeri ise, piyasa düzeltmesi nedeniyle SHIB fiyatındaki düşüşlere paralel olarak yüzde 4,35 oranında azaldı.

WhaleStats’a göre SHIB için; etkin adresler, hacim ve NetFlow gibi diğer önemli ölçümlerin hepsi olumlu görünüyor. Yazım sırasında da Shiba Inu holder’larının toplam sayısı da 1.123.135’e yükseldi.

Shiba Inu, yukarıda da belirtildiği üzere WhaleStats tarafından izlenen ilk 1.000 ETH cüzdanı için dolar değerinde en büyük token pozisyonu olduğu için Ethereum balinalarının gözdesi olmaya devam ediyor.

SHIB Fiyat Hareketi

Piyasa hareketine paralel olarak, Shiba Inu hafif bir toparlanma yaşamadan önce 5 Ocak’ta 0.00002860 dolara kadar geriledi. Yazım sırasında ise toparlanan SHIB, CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre son 24 saate göre yüzde 7’nin üzerinde bir düşüşle 0.000030 dolardan el değiştiriyor. Bu, 28 Ekim’de ulaşılan 0,00008845 dolarlık tarihi zirvesinin hala %65,88 altında.

IntoTheBlock’un “paradan GİRİŞ/ÇIKIŞ’ına” göre, bu kilit seviyedeki önemli destek nedeniyle 0.000028 dolar seviyesinden bir toparlanma bekleniyor. Bu noktada, yaklaşık 24.000 adres 9.263 milyar Shiba Inu token satın aldı ve bu da devasa bir satın alma duvarına işaret ediyor.

Kaynak: IntoTheBlock

Öte yandan SHIB eğer toparlanma macerasına başlarsa 0.000031 dolara kadar çok az dirençle karşılaşması bekleniyor. Ancak bundan bir sonraki büyük direncin 0.000032 dolarda ve ardından 0.000034 dolarda karşılaşılması bekleniyor, çünkü çok sayıda Shiba Inu adresi bu noktada satış emirleri verdi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.