Ocak 19, 2023

Popüler Meme Coin Önce Fırladı Sonra Düştü – Neler Oluyor?


Popüler meme coin Shiba Inu‘nun son yükselişi hızlı, beklenmedik ve ne yazık ki kısa sürdü. Kripto varlığı, geçtiğimiz gün yerel direnç seviyesini kırdı fakat ardından ertesi gün tekrar bu seviyenin altına geriledi. Peki bu düşüşün arkasında ne var?

Balinalar Shiba Inu’yi (SHIB) aşağı itiyor

On-chain verilere göre, ağdaki toplam büyük işlem sayısı %11’den fazla arttı. Cüzdanlar arasında gerçekleşen büyük miktarda fon hareketi açısından, bu, balinaların en son geri çekilmede yer aldığını açıkça gösteren bir veridir.

Shiba Inu (SHIB) meme coin analizi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere balina destekli bir geri dönüş olduğunu gösteren diğer bir veri de, yalnızca küçük perakende yatırımcıların desteğiyle gerçekleşemeyecek olan farklı borsalardaki anormal satış hacminde ortaya çıkıyor.

Shiba Inu’de (SHIB) temel eksikliği

Dün SHIB’in yaptığı gibi patlayıcı ralliler son derece çekicidir ve genellikle insanların volatiliteyi düşünmeden varlıklara girmesini sağlar. Meme coin dün bazı yatırımcılara risklerini değerlendirmenin ve pozisyonlarınızı korumanın neden önemli olduğunu gösterdi.

Shiba Inu'dan Büyük Ralli: İşte Detaylar

200 günlük hareketli ortalamanın ani atılımından sonra, 0.000012 dolar fiyat seviyesinin altında herhangi bir destek oluşmadı ve bu da meme coin için piyasada kayda değer bir satış baskısı oluşmasına yol açtı.

Piyasanın genel durumu

Shiba Inu’nin (SHIB) sorunlu durumunun yanı sıra, genel olarak kripto para piyasası da dijital varlıklar için pek değişmeyen makroekonomik durumu değerlendirmesi nedeniyle düşüş gördü.  Riskli varlıklar için talep eksikliği, hem kripto hem de borsalardan sürekli fon çıkışı, düşüş eğiliminin devam etmesine yol açabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?