Ekim 26, 2022

Patlayıcı Hareket Gelebilir: Popüler Altcoin Heyecanlandırdı


Son güncellenme : 26.10.2022 - 16:59

Polygon (MATIC) fiyatı temel ve teknik açıdan iyimser bir görünüm ortaya koyuyor. Bu görünüm sonuç olarak fiyatta bir yükseliş ivmesiyle sonuçlanma ihtimali taşıyor. İşte dikkat çeken gelişmeler.

Polygon (MATIC) fiyatı son dört aydır keskin bir şekilde yükseldi. Piyasalardaki iyileşmeden yararlanan MATIC, ortalam %200 yükseldi. Göstergeler iyi bir sonuç yaratırsa bu yükseliş devam edebilir.

Borsalardaki MATIC Arzı Azalıyor

Polygon MATIC borsa oranı
Kaynak

Tüm borsalar tarafından tutulan MATIC arzı Ocak 2022’den bu yana en düşük seviyede yer alıyor. 26 Ekim tarihli rapora göre arz 802.15 milyona geriledi. Bu gerileme, son dört ayda 600 milyondan fazla token’ın borsaları terk ettiği anlamına geliyor.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere bir token’ın borsalardaki arzının düşmesi trader’ların uzun vadeli yatırım yapmak istediği anlamına gelir. Piyasalardan çekilen token alım-satım yapılamayacağı için bir yükselişle sonuçlanma ihtimali taşır.

Üstte paylaşılan MATIC grafiğinde de görülebileceği üzere borsalardaki fiyat ve arz arasında düzensiz bir korelasyon var. Borsalardaki rezervin azalması, fiyat yükselişiyle yakın döneme geldi.

Reddit NFT’leri Polygon Ağını Kullanıyor

Polygon ağına ait yerel token MATIC’in yükselişi için bir diğer ipucu ise Reddit cephesinden geldi. İlaveten Polygon ağının Fintech şirketleri tarafından daha fazla kullanılması da diğer bir önemli detay.

Warren Buffett’ın Berkshire Hathaway’i tarafından desteklenen Brezilyalı Nubank, yerel Web3 ekosistemini oluşturmak için Polygon’u seçti. 20 Ekim’de yapılan duyurudan bu yana MATIC fiyatı yaklaşık %12 arttı ve 26 Ekim itibariyle 0,95 dolardan işlem görüyor.

Reddit’in NFT‘lerinin artan ticaret hacmi ve popülerliği de Polygon ağına olan dikkati arttırdı.

Polygon ağı NFT

Sonuç olarak teknik açıdan bakıldığında, MATIC, aşağıda gösterildiği gibi, kâr hedefi token’ın mevcut değerlemesinin neredeyse iki katı olan bir boğa bayrağı olarak adlandırılan bir yükseliş devam modelinden çıktı.

MATIC fiyat grafiği

Bunun yanı sıra analist Kaleo tarafından paylaşılan bir teknik kuruluma göre MATIC, Bitcoin’e (BTC) karşı da benzer bir güç gösteriyor.

Analist, aşağıdaki grafiğe atıfta bulunurken, “Baskın yapı, 21 Mayıs’a kadar uzanan bir HTF (daha yüksek zaman çerçevesi) bayrağıdır ve başka bir bacak daha yükseğe hazır görünüyor” yorumunu paylaştı.

MATIC analiz grafiği

“Daha yükseğe çıkmadan / devam etmeden önce küçük bir geri çekilme bekliyorum” diye ekledi.

MATIC/BTC kurulumu, pariteyi 2023’ün başlarında 0.000065 BTC’ye, %30’luk bir fiyat rallisi olan 0.0000458 BTC’ye doğru gidebilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Cointelegraph

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?