Haziran 14, 2024

O Altcoin’de Dev Yatırım Hamlesi: Yatırımcılar Akın Etti!


Spot ETF onayının yükseliş beklentilerini artırmasıyla merkezi ticaret platformlarında Ethereum token’lara olan talep hızla artıyor. CryptoQuant’ın Araştırma Başkanı Julio Moreno’nun belirttiğine göre talep güçlü bir artış kaydetti. Moreno’ya göre, kalıcı yatırımcılar tarafından yapılan alımlar 13 Haziran’da rekor seviyede, 298.000 ETH ile ikinci en yüksek alım olarak kaydedildi.

Ethereum ETF İşlemleri Beklenenden Daha Hızlı Başlayabilir!

Ethereum’un dijital bir para birimi olarak genel olarak yoğun alım faaliyetlerine alışkın olduğu biliniyor. Bu son alım artışının yanı sıra, ETH’nin şimdiye kadar en yüksek alım günü, 24 saat içinde toplam 317.000 ETH’nin satın alındığı 11 Eylül’de gerçekleşmişti.

Bu artan alım ivmesinin nedeni karmaşık değil. Spot Ethereum ETF’ye yönelik kurumsal sermayenin girişi öncesinde, birçok perakende yatırımcı pozisyon almaya başladı. Bu, yakında başlayabilecek yoğun likidite savaşına karşı önemli bir savunma mekanizması olarak yorumlanıyor.

Devam eden birikim, Ethereum’un fiyatının yeni zirvelere doğru bir hamle yapması durumunda mevcut sahiplerine büyük bir avantaj sağlayacaktır. ETH’de görülen ilginç bir trend ise geçen hafta boyunca yaşanan fiyat düşüşü oldu. Altcoin, son yedi gün içinde %7.60 düşüş gösterdi ve 13 Haziran’daki birikim, coinin büyük bir indirim sunduğu bir zamanda gerçekleşti. Bu birikim, fiyatı %0.6 oranında yükselterek yazım anında 3,519.20 dolara çıkmasına neden oldu.

Geçtiğimiz yıl Ethereum protokolüne yapılan sayısız yükseltmenin yanı sıra, izlenmesi gereken en önemli olay, spot Ethereum ETF ürünü için S-1 kayıtlarının onaylanmasıdır. Zaman çizelgesi spekülatif kalsa da, Ethereum ETF ticaretinin başlaması, coin için yeni bir dönemin başlangıcını işaret edecek ve muhtemelen yoğun bir yükselişi beraberinde getirecektir.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?