NASCAR’da Yaşanan Bu Gelişme Dogecoin’in (DOGE) Fiyatını Düşürdü

0

Dünkü NASCAR yarışındaki Dogecoin sponsorluğu bir fiyasko haline geldi.

Dogecoin yedi yıllık biraradan sonra NASCAR’a geri döndü ve bu sefer işler ne sponsorlu araç için ne de kripto para birimi için iyi gitmedi.

Springrates CEO’su Sean Taylor liderliğindeki Dogecoin yatırımcıları, dün Nashville’deki NASCAR Xfinity Serisi Yarışı için Amerikalı yarışçı Stefan Parsons’ın #99 numaralı arabasına sponsor oldu.

Bununla birlikte, Dogecoin ile süslenmiş Chevrolet Camaro, dün Twitter’da #dogecar hashtag’ini trend haline getiren kripto para biriminin en ateşli hayranları olan Dogecoin Ordusu’nu hayal kırıklığına uğratarak, doğrudan duvara çarptı ve yarışı son pozisyonda bitirdi.

NASCAR ve Dogecoin’in Uzun Bir Geçmişi Var

Yine Dogecoin sahipleri, 2014 yılında NASCAR sürücüsü Josh Wise’ı desteklemek için Reddit’te bir araya gelerek 55.000 dolar değerinde DOGE bağışlamıştı. Stefan Parsons’ın babası Phil Parsons da yarışı 20. sırada bitiren Wise ile aynı takımda yarıştı.

Parsons’ın arabası dün gece kaza yaptığında Dogecoin’in fiyatı da düştü.

Metaforik Bir Araba Kazası

DOGE, son 24 saatte yüzde 8’lik düşüşle yazım sırasında 0.27 dolardan işlem görüyor. CoinMarketCap istatistiklerine göre, coin şu anda 35 milyar dolarlık piyasa değeri ile altıncı en büyük kripto para birimidir.

Dogecoin, bu ayın başlarında önde gelen borsalardan biri olan Coinbase’de listelendi ve ABD borsası, olayı kutlamak için 1.2 milyon dolar DOGE verdi. Ancak kripto para biriminin fiyatı, diğer listelemelerde yaşanan geçici Coinbase yükselişini yaşamadı; bunun yerine sabit kaldı ve sonra düşmeye başladı.

Bütün bunlardan önce, Dogecoin bir Musk yükseliş baharı yaşamıştı…

28 Nisan’da Musk, Saturday Night Live’da Dogecoin hakkında bir skeçte performans göstereceğini duyurduğunda coin yüzde 15 artışla 0.69 dolara yükselmişti. Yatırımcılar bu fiyata, DOGE günü olarak adlandırılan 20 Nisan (4/20, esrar tüketimini kutlayan resmi olmayan bir tatil) tarihinde ulaşmayı hedeflemişlerdi.

Dogecoin, Musk’ın 8 Mayıs’ta merakla beklenen Saturday Night Live görünümüne kadar geçen haftada tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.74’e ulaştı ki bu değer Dogecoin’in fiyatı Musk’ın programa katılışından sonra düştüğü için hala tüm zamanların en yüksek seviyesidir.

Dogecoin için başka bir sembolik tarih ise Musk’ın doğum gününe denk geliyor. Şubat ayında, 2.8 milyar dolarlık coin’e yani 36.8 milyar Dogecoin’e sahip gizemli bir cüzdan, Elon Musk’ın 28 Haziran 1971’deki doğum tarihinin sayısal eşdeğeri olan 28.061971 DOGE için 20 işlem gerçekleştirdi. Bu DOGE balinasının Elon Musk olduğuna dair bazı spekülasyonlar bulunuyor.

Musk, Dogecoin’e yatırım yaptığını hiçbir zaman kabul etmedi. Ancak, gizemli satın alma işleminden sonraki gün, “lil X [oğlu, X Æ A-12] için biraz Dogecoin satın aldığını, böylece yeni yürümeye başlayan bir yatırımcı olabileceğini” tweetlemişti.

Musk’ın şirketi SpaceX, önümüzdeki yılın başlarında “DOGE-1 Mission to the Moon”u başlatacak ve bu tamamen kripto para birimleriyle finanse edilen ilk ticari uzay görevi olacak.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın