Kasım 28, 2022

Milyarlarca Dolarlık Bitcoin Hareketlendi: Neler Oluyor?

Binance CEO’suna göre borsa, ‘rezerv kanıtı (PoR)’, denetimlerinin bir parçası olarak büyük miktarda kripto varlık taşıyor. İşte taşınan Bitcoin varlığının detayları.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere yakın zamanda bilinmeyen bir cüzdana 127.351 Bitcoin transfer edildi. Bu toplamda 2 milyar doların üzerinde bir miktara karşılık geliyor. On-chain verilere göre işte 10.00 UTC saatinde gerçekleşti ve yalnızca 0,42 dolara mal oldu.

Gerçekleşen büyük işlem, toplulukta hızlı bir şekilde korku ve paniği tetikledi. Birçok kişi Binance’in bu kadar büyük miktar taşımasının pek iyi olmadığına inanıyor.

Changpeng Zhao daha sonra Twitter’da işlemin Binance’in PoR denetim sürecinin bir parçası olduğunu açıkladı. Ayrıca topluluğu sakin olmaya ve FUD’u görmezden gelmeye çağırdı.

Binance’in Bitcoin Varlıkları Güvende

“Denetçi, cüzdanı kontrol ettiğimizi göstermek için kendimize belirli bir miktar göndermemizi istiyor. Geri kalanı ise yeni bir adres olan değişim adresine gidiyor. Bu nedenle transfer oldukça büyük gerçekleşti.”

CEO ayrıca Twitter’da dört yıl önce yayınladığı eski bir gönderiye atıfta bulunarak kripto topluluğunu “blockchain işlemleri hakkında bilgi edinmeye” ve “adresleri değiştirmeye” çağırdı.

“Soğuk cüzdanlarımız arasında bazı fonları taşıyacağız. Binance’te yeni bir soğuk cüzdanın belirtisi, mevcut bir cüzdandan iki küçük transfer ve ardından büyük bir işlemdir. Endişelenmeye gerek yok.” -Ekim 2018.

Binance CEO’su, yorumlarında artan korkuya da yanıt verdi. Her zaman FUD’a inanan yatırımcıların muhtemelen kaybedenler olacağını iddia ederek yorumunu paylaştı.

Binance tarafından gerçekleştirilen işlem, Zhao’nun cüzdan adreslerini kanıtlamak için büyük miktarda kripto taşıyan borsaların iyi bir haber olmadığını ilan etmesiyle yatırımcıların kaşlarını kaldırdı. 13 Kasım’da Zhao Twitter’da aşağıdaki açıklamayı yaptı.

“Bir borsa, cüzdan adreslerini göstermeden önce veya sonra büyük miktarda kripto taşımak zorunda kalırsa, bu sorunların açık bir işaretidir. Uzak durun.”

Haber, eski Kraken CEO’su ve kurucu ortağı Jesse Powell‘ın Binance’in PoR yaklaşımının yükümlülükler olmadan “anlamsız” olduğunu savunmasından kısa bir süre sonra geldi.

DAO Maker Hassan Sheikh ve JAN3 CEO’su Samson Mow da dahil olmak birçok uzman, borsaların PoR uygulamasının yükümlülükler olmadan işe yaramayacağından emin çünkü borsaların yükümlülükleri taklit etmesi çok zor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : CoinTelegraph
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?