Metaverse Coin’den Dev Yenilik: İşte Detaylar!

Oyun geliştirme firması MyMetaverse ve Enjin blockchain, önde gelen Grand Theft Auto ve Minecraft oyunlarının sunucularında oynanabilir NFT’leri piyasaya sürerek, NFT sektörünün önde gelen oyunlarda da yer alması adına önemli adımlar atıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, çarşamba günü yayınlanan bir rapora göre, NFT‘ler MyMetaverse’in “MetaHome” NFT koleksiyonunda yer alıyor. MyMetaverse, Enjin’in Efinity NFT blockchain’deki NFT’leri bastı. Enjin, Efinity zincirini geçen yıl Polkadot ağında kurmuştu.

Kullanıcılar, MyMetaverse oyun paketindeki NFT’leri oynanabilir enstrümanlar olarak kullanma fırsatına da sahip olacak. MyMetaverse oyun paketi ise şu an Grand Theft Auto (GTA) 5 ve Minecraft sunucularını da barındırıyor. GTA 5 ve Minecraft sunucuları ise platformda sırasıyla “Infinity Auto” ve “Survival Infinity” olarak adlandırılmış durumda.

Oyuncular NFT’leri kullanarak oyunlara göre farklı özelliklere erişlebilecekler. Örneğin Infinity Auto için özel bir araca sahip olabilecekken, Survival Infinityoyununda ise benzersiz bir kılıca sahip olabilirler.

MyMetaverse, bu NFT’lerin GTA 5 geliştiricisi Rockstar Games veya Rockstar’ın ana şirketi Take-Two Interactive’in resmi kuruluşları olmadığının da altını çizdi. Ayrıca şirket, ne Minecraft geliştiricisi Mojang’ın ne de ana şirketi Microsoft’un kuruluşu resmi olarak onaylamadığını belirtti.

Geliştirme hakkında konuşan MyMetaverse’in kurucusu ve CEO’su Simon Kertonegoro konuya ilişkin şu sözleri kaydetti:

“En değerli NFT’lerin, insanların günlük deneyimleri üzerinde en büyük etkiye sahip olanlar olacağına inanıyoruz. Üç ayrı oyunda kullanışlı olan MetaHome koleksiyonu, blockchain’i etkin, oyunlar arası birlikte çalışabilirliğin keşfedildiği bir adımdır.”

MyMetaverse’in MetaHome koleksiyonu, Survival Infinity ve Infinity Auto dışında diğer oyun sunucularında zaten kullanılıyor. Enjin’in Efinity zincirinde yer alan NFT’ler bir yandan blockchain’i de geliştirecek.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.