Mart 3, 2024

Meme Coinler SHIB, PEPE, DOGE ve WIF Fiyatları İçin 10 Katlık Bir Ralli Ufukta mı?

Bitcoin (BTC) son zamanlarda kripto para piyasasındaki fiyat yükselişiyle gündemde. Kripto para yatırımcıların merakla beklediği “altcoin mevsimi”nin ufukta olabileceğine dair işaretler olduğu aktarılıyor. Bitcoin, 2021’deki rekor yüksek seviyesine yaklaşarak, bu hafta 64.000 dolara ulaştı, spot Bitcoin ETF’lerine yapılan güçlü yatırımlar tarafından tetiklendi ve Şubat ayında %50’lik bir artış kaydetti.

Ayrıca, geçen hafta meme coinlerinde yaşanan dikkate değer ralli, altcoin mevsiminin gelişinin erken bir habercisi olarak görülebilir. SHIB, PEPE, DOGE ve WIF fiyatlarının önümüzdeki haftalarda potansiyel olarak yükselebileceğini dair umutlar olduğu aktarılıyor.

Meme Coinlere Artan Talep

Geçen hafta, iyi bilinen köpek temalı kripto paralar Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) değerlerinde %40 ile %50 arasında önemli artışlar yaşadı. Bu arada, evcil hayvan temalı kripto para piyasasına yeni eklenen Pepe Coin (PEPE) ve Dogwifhat (WIF), aynı zaman diliminde fiyatlarını iki katından fazla artırdı.

Shiba Inu (SHIB) Fiyat Analizi

SHIB fiyatı, yukarı yönlü ivmesini sürdürmeye çalışıyor, ancak RSI’nin aşırı alım durumunu göstermesi, satıcıların direnç çizgilerini güçlü bir şekilde savunduğunu ima ediyor.

Shiba Inu meme coin fiyat analizi

Fiyat, mevcut konumundan geri çekilse bile 20 günlük EMA’da destek bulursa, bu, devam eden boğa hissiyatını gösterecek ve 0.000025 dolarlık bir yeniden testi tetikleyebilir. SHIB fiyatı bu seviyenin üzerinde tutunursa, 0.000033 dolarlık bir trende doğru fırlamasını görebiliriz.

Pepe Fiyat Analizi

Pepe coin fiyatı, son haftalarda %500’ün üzerinde kazanç kaydederek sert bir şekilde pompalandı. Pepe’nin fiyatındaki sıçrama, 0.000005 dolarlık direncin üzerine çıkmasıyla yukarı yönlü yolculuğunun bir sonraki aşamasının başlangıcını işaret etti.

Pepe coin fiyat analiz grafiği

Hareketli ortalamaların artması, piyasanın çoğunlukla boğalar tarafından kontrol edildiğini gösterirken, RSI’nin aşırı alım bölgesine ulaşması potansiyel bir küçük geri çekilme ihtimaline işaret ediyor. Fiyat, yakın zamanda elde edilen ATH’nin üzerinde kalırsa, Mart ayında PEPE’nin fiyatında 10 katlık bir ralli görebiliriz.

Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi

Boğalar, 0.12 dolarlık çıkış seviyesini korumayı başardı, ancak Dogecoin’i 0.14 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkaramadılar, bu da daha yüksek fiyatlarda alıcı ilgisinin zayıf olduğunu işaret ediyor. Sonuç olarak, ayılar fiyatı hareketli ortalamaların altına düşürerek kontrolü ele geçirmeye çalışabilir.

Dogecoin meme coin fiyat analizi

Boğa trendinin onaylanması için, boğaların fiyatı 0.15-0.17 dolar arasında itip bu seviyenin üzerinde tutması gerekiyor. Bunun başarılması, meme coinin önümüzdeki haftalarda 10 katlık bir sıçrama kaydetmesine yol açabilir.

dogwifhat (WIF) Fiyat Analizi

dogwifhat, fiyatında 30 gün içinde yaklaşık %600 kazanç kaydederek devasa sıçramalar yaşamaya devam ediyor. Alıcılar şimdi, yukarı yönlü trendi daha da ileri götürebilmek için 1.8 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı hedefliyor.

WIF meme coin fiyat analizi

İlginç bir şekilde, RSI seviyesi şimdi aşırı alım bölgesi etrafında stabilize olduğundan, alıcılar fiyatı hemenki Fib kanallarının üzerine çıkarmak için daha fazla güven kazanabilir. Bu durumda, alım momentumu daha da güçlenecek ve WIF fiyatı için önümüzdeki haftalarda 10 katlık bir ralli kenarında olabilir.

Ancak, satıcılar fiyatı EMA20 trend çizgisinin altına düşürmeye çalışarak aşırı ısınmış duyguyu soğutabilir.

*Yazı yatırım tavsiyesi değildir!

Kaynak : coinpedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?