Kasım 13, 2022

%50 Düştü: Popüler Meme Coin’de Yakım Oranı Neden Azaldı?


Son güncellenme : 13.11.2022 - 23:37

Shiba Inu‘nun haftalık yakımı kayda değer bir oranda düşüş yaşadı: son yedi günde yalnızca 99.774.731 SHIB yakımı gerçekleşti ve bu yakım 18 işlemde gerçekleşti. Geçmişte bu miktar, sadece bir günde yakılan miktarı temsil ediyordu. Ayrıca geçen hafta da, 197.799.286 meme coin yakıldı, bu da düşüşü gözler önüne seren başka bir gösterge. Verilere göre geçen haftaya kıyasla %49 oranında bir düşüş yaşandı.

SHIB yakımı, kripto para sektöründe ayı piyasasının etkilerinin kendini göstermesiyle son aylarda azaldı. Geçen hafta kripto tarihinin en kötülerinden haftalarından biri yaşandı. Daha önce bildirdiğimiz üzere FTX patlamasının şok edici haberlerinin ardından kripto fiyatlarının sert bir şekilde düşmesiyle kaotik bir haftaya tanıklık ettik. Bahamalar merkezli FTX, rakip borsa Binance ile yapılan bir kurtarma anlaşmasının başarısız olmasının ardından Cuma günü iflas başvurusunda bulundu. Bu, hafta boyunca SHIB yakımında kaydedilen düşük rakamlara yol açmış olabilir. Son 24 saat içinde, sadece iki işlemde 2.045.478 meme coin yakımı gerçekleşti.

Meme coin shiba inu yakım oranı azaldı

Bunların yanında FTX patlamasının yol açtığı krizin ortasında, Shiba Inu ekibi SHIB topluluğu için güven verici sözler söyledi:

“Ademi merkeziyetçilik ve DeFi yeniliklerinin insanlar için yeni fırsatlar yarattığı daha parlak bir gelecek için büyümeye ve birlikte çalışmaya devam ederken burada yanınızdayız ve her kripto topluluğunu bu çabada bize katılmaya davet ediyoruz.”

Meme coin yatırımcıları

Özellikle, yalnızca SHIB yakım miktarı azalmakla kalmadı, aynı zamanda SHIB’yi yakılmak üzere taşıyan işlemlerin sayısı da büyük ölçüde azaldı. Bu, bir bakıma daha belirgin görünen yeni bir değişimi gündeme getirecektir: uzun vadeli yatırım.

IntoTheBlock verilerine göre, Shiba Inu, şu anda %51 olan en büyük uzun vadeli sahip yüzdesini görüyor. Sahiplerin bu oranı, son aylarda hem kısa hem de orta vadeli sahiplerini geçecek şekilde büyümüştür.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?