Büyük Borsa Rezervlerinin %20’sini Bu Meme Coin’de Tutuyor!

Önemli kripto para borsası Crypto.com, rezervlerinin %20’sini, oldukça spekülatif bir “meme coin” olan Shiba Inu‘de (SHIB) tuttuğunu açıkladı.

Blockchain analiz firması Nansen’den elde edilen veriler, platformun  dijital varlıklarının en büyük payına (%31) Bitcoin’in sahip olduğunu ve bunu %20 ile SHIB’nin takip ettiğini gösteriyor. Nansen’in verileri, Crypto.com’un yaklaşık 570 milyon dolar değerinde Ethereum tabanlı meme coin sahibi olduğunu ortaya koyuyor.

Crypto.com’un rezervleri ayrıca, firmanın varlıklarının yaklaşık %17’sini oluşturan önemli miktarda Ethereum’a sahipken, Tether (USDT) ve USDC stabilcoin’lerinin her biri borsa rezervlerinin yaklaşık %5’ini oluşturuyor. Diğer çeşitli kripto para birimleri ve token’lar ise toplamın %20’sini oluşturur.

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, bir tweet aracılığıyla verileri doğruladı ve borsanın önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm varlıkları hakkında ek ayrıntılar sağlayacağını söyledi.

Shiba Inu verisi

Birçok platform, FTX’in iflasını takiben daha çok şeffaflığa yöneliyor.

SHIB, kripto dünyasındaki “meme coin” algısının üzerine çıkmaya çalışan bir proje. Oldukça değişken bir kripto para birimi olmaya devam ediyor ancak bugün piyasada ilginç bir yer edindi demek yanlış olmaz.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Decrypt


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.