Eylül 16, 2022

Meme Coin’de Yakım Oranı 3 Kat Arttı: Devamı Yolda!


Son güncellenme : 24.10.2022 - 23:21

  • Heyecan verici metaverse gelişmeleri yaşayan popüler meme coin’in topluluğu devasa yakımlara devam ederken, token’ın yakım platformu ise daha büyük miktarlarda yakımların gerçekleştirilebilmesi için bir uygulama yayınladı.
  • Bunların yanı sıra dev balinalar popüler meme coin’de 12 milyon dolarlık bir satış gerçekleştirdi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, en büyük ikinci meme kripto para birimi olan Shiba Inu’da (SHIB) geçtiğimiz iki güne göre 3 kat daha fazla SHIB yok edilirken, SHIB yakım oranı ise son 24 saatte yaklaşık yüzde 408 arttı. Trend meme coin, geçtiğimiz günlerde WAGMI Temple’a ek olarak yeni bir SHIB Metaverse hub’ının konsept çizimini paylaşmıştı. Ekip şimdi de çizimin renklendirilmiş halini topluluğa tanıttı.

165 milyon SHIB yakıldı – yakım oranı yüzde 408 arttı

Aktif olarak SHIB’i ölü cüzdanlara taşıyan ve Shiba Inu topluluğunu tarafından yapılan yakım işlemlerini ve yakılan SHIB token miktarınının takip edilebileceği bir izleme platformu olan olan Shibburn web sitesi tarafından paylaşılan verilere göre, son 24 saat içerisinde SHIB coin’lerin “inferno” cüzdanlara gönderilme ve yakılma hızında yüzde 407.47’lik önemli bir artış görüldü.

Shiba Inu yakım oranı

“Trilyonlarca SHIB” yakılacak

Bu haftanın başlarında, Shibburn ekibi, Shibburn Radyo projesi için özel olarak oluşturulmuş bir cep telefonu uygulaması başlatacağını duyurdu. Uygulamanın adının Alexa Skill olduğunu belirten ekip, kullanıcılara Shibburn için “ana uygulamanın” da yayınlanmak üzere olduğunu hatırlattı.

Platformun app hakkında paylaştığı tweet’lerden birine göre, ana uygulamanın da hayata geçmesi ile birlikte ekip “on milyarlarca, hatta belki de trilyonlarca” SHIB’in yakılmasına yardımcı olacak.

Tweet dizisinde Shibburn, bu projenin amacının daha büyük miktarlarda SHIB yakmak ve meme coin’in daha fazla potansiyel kullanıcıya ulaşmasını sağlamak için, yeni sponsorların ilgisini çekmek olduğunu açıkladı.

Balinalar Shiba Inu’da 12 milyon dolar sattı

Popüler balina izleme platformu olan WhaleStats tarafından paylaşılan verilere göre, son iki gün içinde önde gelen ETH sahipleri cüzdanlarından şaşırtıcı miktarda Shiba Inu coin’i çıkardı.

Web sitesine göre 13 Eylül’de ellerinde toplam 155.181.881 dolar değerinde 12.910.306.239.600 SHIB coin bulunduran yatırımcılar, ertesi gün cüzdanlarını boşalttı ve ellerinde sadece 145.441.075 dolar değerinde SHIB coin kaldı.Bugün ise en büyük Ethereum balinaları tarafından tutulan SHIB miktarı 143.792.469 ABD doları seviyesinde bulunuyor.

Ancak  CoinMarketCap web sitesi tarafından paylaşılan verilere göre, bütün bu satışlara rağmen, platformda SHIB web sayfasının aldığı görüntüleme sayısına göre ölçülen metriğe göre Shiba Inu son zamanlarda dünya çapında en çok görüntülenen varlık haline geldi ve yüksek düzeyde ilgi gördü.

Böylece ikinci en büyük meme kripto para birimi olan Shiba Inu, Afrika, Asya, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’da Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (ETH) sonra en çok görüntülenen üçüncü kripto para birimi oldu.

Yeni SHIB Metaverse merkezinin konsept çizimi renklendirildi

Shiba Inu token’ın resmi Twitter hesabı, geçtiğimiz günlerde SHIB Metaverse ekibinin THE THIRD FLOOR stüdyosu ile birlikte Rocket Pond adlı yeni Metaverse merkezinin konsept çizimlerini destekçileriyle paylaşmıştı. Bu haftanın başlarında siyah beyaz konsept çizimi olarak sunulan Rocket Pond’un, bugün renklendirilmiş hali paylaşıldı.

Kripto topluluğu için roketler, kripto meraklılarının da söylemeyi sevdiği üzere, bir coin’in  “fiyatlarının tavan yapacağını” veya “ay’a” yükselebileceği” yani yeni ufuklara uçabileceği veya fiyatının fırlayabileceğine dair bir enerji taşıyor olabileceğini temsil ediyor.

Bundan önce, SHIB ordusuna başka bir merkez/hub olan WAGMI (We Are All Gonna Make It/Hepimiz Başaracağı) Tapınağı’nın renkli bir taslağı tanıtılmıştı.

Shiba Inu tarafından 3 Eylül’de yayınlanan bir blog gönderisine göre, WAGMI Temple, meditasyon, doğal güzellik, duyum ve dünyayla ruhsal bağlantılarla zen benzeri bir alem tanıtacağı bildirilmişti.

Hub’lar, SHIB Metaverse’deki en yüksek değere sahip ve kilitli veya yüksek bir fiyata satılmak üzere ayrılmış sanal arazi parçalarıdır.

Genel olarak, SHIB: The Metaverse yaklaşık 100.600 sanal arazi parçası içerecek, bunların 36.431’i sunum sırasında açılacak. Diğerleri rezerve edilecek. Şimdiye kadar halihazırda 19.000’den fazla arazi satın alınmış durumda.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?