Ocak 18, 2023

Meme Coin Yakım Oranı %600 Fırladı: İşte Nedeni

Kripto piyasasında yer alan çok sayıda yatırımcı bu rallinin potansiyeli göz önüne alındığında, son 24 saat içerisinde Shiba Inu fiyatında böylesine bir artış beklemiyordu. Ancak, piyasa lideri meme coin, ayıların beklentilerini kırdı ve %20’den fazla yükseldi. Beklendiği gibi, ağdaki yanma oranı yükseldi ve düne kıyasla %600’den fazla bir artış gösterdi.

Shibburn’e göre, piyasadaki beklenmedik fiyat artışından bu yana 70 milyondan fazla SHIB token yakıldı. Yakılan token sayısının artması, yüksek piyasa oynaklığı dönemlerinde alışıldık bir durum olarak görülebilir.

Shiba Inu meme coin analizi

Piyasadaki hareketliliğin artmasıyla birlikte, balinalar ve uzun vadeli perakende adresleri daha aktif bir şekilde fon transferi yapmakta, bu da ağ aktivitesinde bir artışa neden olmaktadır. Bu da yakılan SHIB token miktarında bir artışa yol açmaktadır.

Shiba Inu'dan Büyük Ralli: İşte Detaylar

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu haber yazıldığı sırada SHIB başarılı bir şekilde yukarı doğru hareket etmeye devam ediyor ve piyasada henüz bir tersine dönüş belirtisi yok. Böylesine beklenmedik bir yukarı yönlü hareketin ardındaki ana neden büyük olasılıkla Shibarium etrafındaki bir dizi güncellemeye ve çok sayıda büyük kripto para borsasındaki listelemelere bağlı görünüyor.

Teknik açıdan bakıldığında, Shiba Inu da dört günden uzun bir süredir 200 günlük hareketli ortalamada konsolide olduğu için bir kırılma olasılığı gösteriyor, bu da bugün tanık olduğumuz kırılmadan önce bir birikim dönemi olabilir.

Piyasada mevcut fiyat ivmesi devam ederse, büyük olasılıkla Shiba Inu ağındaki yakma hacminin yükselmeye devam ettiğini göreceğiz. Daha önce de belirttiğimiz gibi, piyasada önemli bir etki görebilmek için günlük yakma hacminin yıl boyunca her gün en az 100 milyon token’dan oluşması gerekmektedir.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?