Mart 4, 2023

Mark Yusko, Bitcoin Boğa Sezonu İçin Tarih Verdi!

Morgan Creek Capital CIO’su Mark Yusko, Bitcoin (BTC) fiyatına ilişkin güncel tahmini paylaştı. Yusko’ya göre Bitcoin yakın bir tarihte yeni bir boğa piyasası başlatabilir.

Mark Yusko, ünlü kripto analisti Scott Melker’e verdiği yeni bir röportajda, Bitcoin fiyatını ateşleyecek gelişme olarak halving etkinliğine dikkat çekti

“Ama baharın, yazın eli kulağında olduğunu savunacağım, tahminim halving’den dokuz ay önce Mayıs, Haziran gibi. Ve bu böyle gider.”

Morgan Creek Capital yöneticisine göre, kripto baharı çoğunlukla aralığa bağlı fiyat hareketidir ve yaz yükseliş dönemini temsil eder.

Yusko ayrıca, Bitcoin’in (BTC), geçmişte olduğu gibi daha yükseğe çıkmak için halving etkinliğine tepki vereceğini ekliyor. Nisan 2024’te yapılması planlanan halving, BTC madencilerinin ödüllerini her dört yılda bir olduğu gibi yarıya indirecek.

“Her dört yılda bir blok ödüllerini azaltacağınız Bitcoin’e kodlanmıştır. Blok ödüllerini azaltırsanız, teorik olarak, bir grup madenci, fiyat değişmediği sürece işsiz kalacaktır. Ve fiyat ayarlaması hareket yaratır.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bunların yanında Yusko, Bitcoin’in adil piyasa değerinin, geleneksel varlıkları fiyatlandıran faktörlerden kaynaklanmadığını da söylüyor. Geleneksel varlıkların GSYİH büyümesi, faiz oranları ve ekonomi ile Bitcoin’den çok daha güçlü bir korelasyona sahip olduğunu söylüyor.

Yusko Bitcoin yükselişi için tarih verdi

“Bitcoin, kariyerimde gördüğüm en ilişkisiz varlık.”

Mark Yusko, Bitcoin’in önemli destekçilerinden biri. Yusko Bitcoin’in gerçekten dijital altın olduğuna inanıyor ve Bitcoin’in itibari paralar için uygulanabilir bir alternatif olduğunu düşünüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?