Ekim 19, 2022

LUNC Yakım Mekanizması Güncellendi: İşler Hepten Değişti


Ekosistemi küllerinden yeniden doğurmaya çalışan Terra Luna Classic topluluğu, LUNC vergi yakma oranını %1,2’den %0,2’ye düşürmek için oy kullandı; bu değişim, 10 milyar token’ın dolaşımdan çekilmesinin 29 yıl sürebileceği anlamına geliyor.

5234 Teklifi’nin kabul edilmesiyle birlikte, Terra LUNA Classic topluluğu, on-chain işlemler için LUNC vergi yakma oranını % 1,2’den % 0,2’ye düşürme kararı aldı.

Vergi yakma, toplam arzdan 10 milyar LUNC’yi yok ederek kripto fiyatını desteklemek için oluşturulmuş bir mekanizma olarak tanıtıldı. Değişikliğin 19 Ekim’de 12:50’de (UTC) yürürlüğe girmesi bekleniyor.

LUNC Vergi Yakma Mekanizması Değişiyor

LUNC vergi yakma oranını değiştirme kararı, Terra LUNA Classic topluluğundan coşkulu bir karşılık bulmuştu. Birçoğu, teklifin arkasındaki çabaları takdir etmişti.

Twitter kullanıcısı Akujiro, topluluk üyelerinin bunu öne çıkardığını vurguladı. Akujiro, teklifin %82 ​​oy oranına sahip olduğunu ve kripto borsası KuCoin’den ilk kez katılımı içerdiğinin altını çizdi

Akujiro, “Merkeziyetsiz bir yapıdayız, herkesi tartışmalara başlamaya ve harekete geçmeye teşvik ediyorum” dedi.

Bu arada, Twitter kullanıcısı 4lex_4sh4w_TR, %83 katılım oranını gerekçe göstererek “harika topluluk katılımını” da vurguladı. Bu dönüm noktası, onaylayıcıların kabaca dörtte birinin oy kullanmamasına rağmen elde edildi. Rakamlara göre, çekimser kalmayanların yüzde 92’si evet oyu verdi.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, topluluk girişiminin geçişine yanıt olarak kripto borsası Binance, güncellemeleri destekleyeceğini duyurmuştu. LUNC vergi yakma mekanizması devreye girdiğinde para yatırma ve çekme ücretleri değişecek.

10 Milyar LUNC Yakmak İçin Yaklaşık 30 Yıl Gerekiyor

Daha düşük yakım oranıyla, LUNC vergi yakma mekanizmasının genel hedefinin artık çok daha uzun sürmesi planlanıyor. LUNC Burner’ın bir tahminine göre, %0,2’lik bir LUNC vergi yakma oranıyla, Terra LUNA Classic 10 milyar LUNC’yi yaklaşık 28 yıl ve 9 ayda yok etme hedefine ulaşacak.

Web sitesindeki veriler, kabaca 22.428.000.000 veya LUNC toplam arzının yaklaşık %0.325756’sının bugüne kadar yakıldığını ayrıntılı olarak açıkladı. Toplam arz, yakılan LUNC miktarı çıkarılarak zincir üzerindeki tedarik olarak hesaplanır. CoinGecko’ya göre şu anda 6.907.072.876.045 seviyesinde bulunuyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : BeInCrypto

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?