Mayıs 28, 2022

Terra LUNA 2.0 Nedir? İşte Bilmeniz Gereken Detaylar

Yakın zamanda yaşadığı çöküş sonrası milyarlarca dolarlık zararın oluşmasına neden olan Terra ekibi, yerel token’ları için yeni bir lansman gerçekleştirdi. Terra 2.0 olarak adlandırılan blok zincirindeki ilk blok oluşturuldu ve Pheonix-1 ana ağı etkinlendirildi.

[irp posts=”55713″ name=”LUNA 2.0 Geliyor! İşte Piyasaya Çıkış Tarihi”]

Terra 2.0 Nedir?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere 25 Mayıs tarihinde oylama sunulan yeni teklif ile bugünlerde Terra Clasic olarak adlandırılan token kullanıcıları yeni blok zincir ağına geçişi kabul etti. Bu teklif yeni ağın oylanmasının yanı sıra mevcut kullanıcılara dağıtılacak airdrop detaylarını da belirledi. Plana göre, Terra Classic zincir kullanıcıları, çöküş öncesi ve çöküş (depeg olarak tanımlanmış) sonrası anlık görüntülere dayalı olarak airdroplar alacak.

Phoenix-1 Terra ana ağının lansmanı, topluluk tarafından yeni bir gelişme dönemi olarak görüldü. Kullanıcıların airdrop’ları ise aynı adres üzerinden incelenebilir.

LUNA 2.0 Airdrop Dağıtımı

Oluşum aşamasında, LUNA 1 milyarlık arza sahip olacak. Dağıtım, %30’luk bir topluluk havuzundan oluşurken, geri kalanı paylaştırılmış yönetişim tarafından yönetilecek. Canlandırma planında daha önce açıklandığı gibi, tokenlerin %10’u geliştiriciler için ayrılmış durumda.

De-peg öncesi LUNA sahipleri, toplam arzın %35’ini tutan bir havuzdan bir airdrop alacaklar. De-peg öncesi UST (yeni adıyla USTC) sahiplerine %10’luk bir airdrop kapasitesi tahsis edilirken, saldırı sonrası LUNA sahiplerine ayrılan airdrop da %10 oranında. Saldırı sonrası UST sahipleri, arzın %15’lik bir airdrop alacaklar.

Eski Luna, Luna 2.0 ile değiştirilecek ve başarısız olan stabilcoin ile tüm bağları kesilecek. Ancak, eski Luna kripto alanından kaybolmayacak. Eski Luna, yeni Luna 2.0 ile birlikte var olacak.

Token’lar Terra Station Cüzdanına Nasıl Alınır

İlk adım, yeni bir Terra Station cüzdanı oluşturmanız gerekecek. Kullanıcılar, token’ı destekleyen herhangi bir borsayı kullanarak bu token’ları satın alabilir.

Cüzdana token almak için kullanıcılar cüzdan adreslerini kullanabilir. Cüzdan adresi, Terra Station masaüstü uygulamasının üst kısmında, cüzdan adının yanında görünecektir. Bu kontrol edildikten sonra, kullanıcılar borsadaki token’ları Terra Station cüzdan adreslerine gönderebilirler.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.