Litecoin Kurucusu Dogecoin (DOGE) Hakkında Konuştu!

Litecoin kurucusu Charlie Lee yakın tarihli bir Bloomberg röportajı sırasında, Dogecoin‘in “harika” ve “oldukça eğlenceli” olduğunu söyledi. Bununla birlikte en büyük meme coin’in birçok insanı uzaya götürmeye hazır olduğunu iddia etti. Lee ayrıca, dünyanın en zengin insanlarından Elon Musk‘ı kripto para birimlerini “ana bir konu” haline getirdiği için taktir etti.

Bilindiği üzere Dogecoin, Aralık 2013’te “Lucky Coin” olarak adlandırılan ve artık kullanılmayan Litecoin fork’undan kopyalandı. Şaka tabanlı coin hızla önemli bir popülerlik düzeyi kazandı, ancak asıl ününü 2021 yılında kazandı.

2018’in başlarında büyük çöküşün eşiğinde Litecoin yatırımını hoş karşılanmayan bir şekilde satan ve içeriden öğrenenlerin ticareti suçlamalarıyla karşı karşıya kalan Lee, Bitcoin’in şu anda en büyük yatırımı olduğunu söylüyor. Kendi fikrine yatırım yapmayı reddediyor çünkü coin’in fiyatını nasıl etkileyeceğinden endişe etmeden projenin teknik yönlerine odaklanmak istiyor.

Gizlilik odaklı bir güncelleme

En eski altcoin’lerden biri olan Litecoin, 2011 yılında ortaya çıkan Bitcoin blockchain’inin bir fork’udur.

Kripto para, ilk olarak 2019’da duyurulan çok heyecanlı Mimblewimble güncellemesini başlatılacağını duyurduktan sonra, yakın bir zamanda manşetlere girdi. Adını Harry Potter evreninden gelen bir kelimeden alan bu güncelleme, kullanıcıların işlem bilgilerini gizleyerek finansal gizliliklerini geliştirmelerine olanak tanıyor.

Lee, her işlemin tutarı yalnızca gönderen ve alıcı tarafından görüleceğinden, insanların gizlilik sorunları hakkında endişelenmeden para harcayabileceklerini söylüyor.

Litecoin, piyasa değerine göre 22. en büyük kripto para birimi olmaya devam ediyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.