Bekleyiş Son Erdi: Bu Altcoin’de Önemli Bir Güncelleme Geliyor!

0
Bekleyiş Son Erdi: Bu Altcoin'de Önemli Bir Güncelleme Geliyor!

Litecoin Foundation, Mimblewimble Extension Block (MWEB) güncellemesinin Litecoin’de (LTC) ana ağ dağıtımına hazır olduğunu duyurdu.

Teknik geliştirme ve topluluk yönetiminin arkasındaki kâr amacı gütmeyen kuruluş Litecoin Foundation tarafından paylaşılan resmi duyuruya göre, Litecoin (LTC) blockchain’i tarihinin en büyük güncellemesini etkinleştirilecek.

Mimblewimble Extension Block (MWEB) güncellemesi artık resmi olarak bir “aday sürüm” haline geldi. MWEB’in sisteme yüklenmesi Litecoin’in 0.21.2 güncellemesiyle gelecek.

Litecoin’e MWEB uygulaması üzerinde çalışan bağımsız bir geliştirici olan David Burkett, bu güncellemenin Litecoin (LTC) ve bir bütün olarak blockchain gizliliği için önemini vurguladı:

“MWEB, Litecoin’in evriminde önemli bir sonraki adımdır.” 

MimbleWimble ile, LTC’nin her göndericisi, gönderen adresi ve token transferlerinin miktarı gibi işlem verilerini gizleyebilecek. Bu da, Litecoin’in kendisini gizlilik odaklı bir kripto para birimi olarak güçlendirmesine olanak tanıyacak.

Bunların yanında Litecoin yaratıcısı Charlie Lee de, üst düzey yazılım programcıları ve analistleri tarafından yıllarca süren sıkı çalışmanın ardından güncellemenin “aday sürüm” statüsüne ayarlandığını ekledi:

“MWEB’in plânlaması, geliştirilmesi ve şimdiki aktivasyonu, yıllardır Litecoin destekçilerinden gelen bağışlar sayesinde tam bir topluluk çalışması içinde yapıldı. Projeyi yöneten David Burkett’in de kendini bu işe adaması ve detaylara gösterdiği özen de başarıya giden yolda büyük önem taşıdı. Öte yandan orijinal Litecoin Geliştirme Teklifi’yle yardımcı olan Andrew Yang, kod kontrolleriyle Hector Chu, ve ismini sayamadığım birçok denetçi, danışman ve testnet node’u çalıştıran kişi de yardımlarıyla büyük katkı verdi. Bu proje, Litecoin topluluğunun birlikteliğinin ve sürekli büyümesinin gerçek bir kanıtıdır.” 

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın