Şubat 5, 2023

Kritik Gelişmeye Sayılı Günler Kala Balinalar Bu Altcoin’e Akın Etti!

Kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde 2023 yılına oldukça iyi başladı. Piyasanın toplam değeri bu yıl 1 trilyon doları aştı. Ancak bu yılın en beklenen gelişmelerinden birisi ise Ripple ve SEC davası cephesinde. Davadan gelecek XRP kararının kripto para piyasası üzerinde etkisi olması oldukça muhtemel.

Altcoin XRP’deki günlük işlem hacmi şu an 1 milyar doların üzerinde ilerliyor. Ocak aynın başına bakacak olursak bu değer 400 milyon dolara kadar gerilemişti.

Verilere göre XRP fiyatı son 30 günde %21 gibi iyi bir artış da kaydetti. Diğer altcoin’ler ADA ve MATIC gibi varlıklar %50 vs %53 fırlasa da Ripple’ın yerel token’ının performansı oldukça iyi. Ancak haber kaynaklarına bakacak olursak trader’lar Ripple yerine rakip altcoin’leri tercih etme eğiliminde oldu.

Altcoin Sherpa Şubat 2023 Sepetini Açıkladı: Kazanç Buna Bağlı!

Şirketten gelen “2022 4. Çeyrek Raporları” ise çok daha önemli detayları ortaya koydu. Rapora göre şirket bir çeyrekte 226,31 milyon dolarlık XRP satışı yaptı. Bu da “Talep Üzerine Likidite (ODL)” teklifine olan talebin hala güçlü olduğunu gösteriyor. Ripple’ın halen SEC ile kamuya açık bir hukuk mücadelesi içinde olduğu düşünüldüğünde, bu tür gelişmeler dikkat çekici.

Balinalar XRP Token’a Akın Ediyor!

WhaleStats’e göre, en iyi 100 BSC balinası arasında XRP şu anda en çok işlem gören varlıklar arasında. Token ayrıca en büyük BSC balinaları tarafından önceki 24 saat içinde satın alınan listesine de girdi. Verilere göre, ilk 100 BSC balinası şu anda 29,23 milyon dolar değerinde token’a sahip. Bu da arzın ortalama %2,53’üne denk geliyor.

Nitekim XRP, önceki 90 gündeki performansına göre ilk 10 kripto para birimi arasında en çok kaybeden oldu. Token’nın fiyatı yukarıda bahsedilen süre boyunca %17 oranında keskin bir düşüş yaşadı. Öte yandan, son 90 gün içinde bitcoin fiyatı neredeyse %10 oranında arttı.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?