Şubat 15, 2023

Kripto Uzmanı Altcoin’i Değerlendirdi: “Menkul Kıymet Değil!”

Crypto Capital Venture’da yer alan kripto uzmanı Dan Gambardello, SEC’in Cardano (ADA) varlığını bir menkul kıymet olarak tanımlama ihtimalini tartıştı.

Binance USD (BUSD) ve USD Coin (USDC) menkul kıymet statüleriyle ilgili devam eden problemler, Cardano’nun yerel kripto para birimi ADA için benzer sorunlara yol açmayacaktır. Dan Gambardello, görüşünü kanıtlamak için bir emsal ve bir gerçek belirtti.

Cardano yerel token’ı için ilk ICO (ilk arz) Japonya’da gerçekleştirildi. ABD’li yatırımcıların bu ICO’ya katılması engellendi. Protokol, 2016 yılında ADA başına 0,0024 dolardan 62 milyon doların üzerinde para toplamıştır.

Altcoin Fiyatı Hareketlendi: İşte Piyasadaki Güncel Veriler

Cardano Ekibi Kendinden Emin

Bu nedenle, ABD’li düzenleyiciler Input Output Global, EMURGO ve Cardano (ADA) geliştirme ve pazarlamasına dahil olan diğer firmaları kayıtsız menkul kıymetler sunmakla suçlayamayacaklar.

Gambardello ünlü LBRY v. SEC davasını hatırlattı. Bu davada ABD’li yargıç, LBC token’larının ikincil satışlarının menkul kıymet satışı olarak değerlendirilebileceğine karar vermişti. Gambardello da bu bağlamda aynı görüşe sahip.

Ayrıca, Ripple Inc. ve SEC arasında XRP’nin menkul kıymet statüsü konusundaki dava, net bir kazanan olmadan iki yıldan fazla bir süredir devam ediyor. Ripple’ın kaybetmesi halinde, kurucuları 2 milyar dolarlık kayıtsız menkul kıymet teklifi için suçlanacak.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere aynı zamanda, onaylanmış “menkul kıymet olmayan” statüsü kriptoda çok nadir görülmektedir. Polkadot (DOT) 2022 yılında bunu elde etmeyi başaran tek token olmuştur.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?