Şubat 15, 2023

Altcoin Fiyatı Hareketlendi: İşte Piyasadaki Güncel Veriler

2022 kripto para piyasası için olumsuz geçen yıl olurken, Ethereum önemli bir yükseltme kaydetti. Ağ, Merge aracılığıyla proof-of-stake alanına geçiş yaptı. O zamandan beri Ethereum için çok şey değişti. Büyük tepki toplamasına rağmen, ağ kararına sadık kaldı ve ilerledi. Kısa bir süre önce, ETH için yükseliş işareti olarak kabul edilen borsalardaki arzda %37’lik bir düşüş olduğu ortaya çıktı.

Santiment, Eylül ayında, Birleşmeden önce, borsalarda 31,3 milyar dolar değerinde toplam 19,12 milyon ETH bulunduğunu belirtti. Ancak şimdi bu platformlarda 19,7 milyar dolar değerinde yalnızca 13,36 milyon ETH bulunuyor. Bu da ticareti yapılacak ve hatta satılacak daha az varlık olduğu anlamına geliyor.

Ancak bu düşüş, topluluğun fonlarını kendi kendine saklamaya taşıma arzusuyla da bağlantılı olabilir. FTX çöküşünün ardından kripto para borsalarına duyulan güven azaldı.

Ethereum altcoin analizi

Bunlara ek olarak, şu anda artan miktarda ETH stake edilmekte. Şu anda Beacon Zincirinde 16 milyon ETH ya da arzın %14’ü stake edilmiş durumda. Bu da Şanghay hard forkunun ardından kademeli olarak likit hale gelecek olan ve neredeyse 25 milyar dolara eşit olan büyük bir tutaru temsil etmektedir. Şanghay hard forkunun Mart ayında gerçekleşmesi bekleniyor.

Ethereum 1,7 Bin Dolara Tekrar Çıkabilecek Mi?

Muadili Bitcoin‘i geride bırakan ETH, son 24 saat içinde %3,27 oranında artış gösterdi. Varlık, 1.501,80 dolar gibi düşük bir seviyeden 1.562,03 dolar gibi yüksek bir seviyeye yükseldi.Haber yazıldığı sırada ikinci en büyük kripto para birimi 1.558,45 dolardan işlem görüyor.

Ethereum yükselebilecek mi?

ETH’nin kısa vadeli fiyat grafiği, varlığın 1.600 doları hedefleyen bir yükseliş trendinde olduğunu gösteriyor. Bu bölgeye oldukça yakın olduğu düşünüldüğünde bu ulaşılabilir olsa da, topluluk 1.700 dolar üzerine tahminlerde bulunuyor.

Ek olarak, Göreceli Güç Endeksi [RSI], varlık aşırı alım bölgesine ulaştığında alıcıların ETH piyasasında olduğunu ortaya koydu.

Kaynak : Watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?