Ocak 23, 2022

Kripto Piyasalarındaki Düşüşler, Bu İki Altcoin’in Kaderini Etkileyebilir

Kripto para piyasalarında Cumartesi günü başlayan büyük satışlar, kısa bir süre içerisinde büyük düşüşler kaydetti. Bu düşüşler sırasında ise Ripple (XRP) ve Terra (LUNA) gibi altcoinler, bazı istenmeyen kilometre taşlarını yakaladı.

Bu istenmeye duruma karşın Terra (LUNA) fiyatı, 200-SMA’nın (yeşille gösterilmiş) altına düşmesiği için LUNA yatırımcıları derin bir nefes alacaktı. Ripple (XRP) ise 0.51-0.58 dolar arasındaki ‘talep bölgesinde’ derin bir nefes aldı ancak yine de piyasada açığa satışlar gerçekleşecek.

Ripple (XRP) Grafiği, Günlük Zaman Çerçevesi

XRP’nin günlük zaman çerçevesindeki görünümü, nasıl bakıldığına bağlı olarak, yükseliş eğilimi gösteren bir trader için pek de iyi durumda değildi ancak short bir trader için oldukça idealdi.

Altcoin, Kasım 2021’den bu yana ‘daha düşük en yüksek’ ve ‘daha düşük en düşük’ seviyelerden oluşan bir zincir oluşturdu ve daha büyük bir düşüş trendi ile işlem gördü. 20 (kırmızı), 50 (sarı) ve 200 Basit Hareketli Ortalama çizgisinin altında işlem gördükten sonra açığa kısa devre yapmaya zaten savunmasız olan fiyatı, son 24 saat içinde ek bir %13 kaydetti. Tek bir mum, XRP’nin altı aydaki en düşük noktasına 0,54 dolara bile dokundu ve yatırımcılarını korkuttu.

0.51-0.58 dolar arasındaki ‘talep bölgesi’ bir miktar rahatlama sağlasa da, XRP 0.50 doların altında bir kapanış gösterirse, durgunluk başlayabilir. Şu anki bir sonraki kapanış desteği, XRP’nin Şubat 2021 rallisi sırasında önemli olan 0,40 dolar civarında mevcut.

Terra (LUNA) Grafiği, Günlük Zaman Çerçevesi

%13’lük bir düşüş, LUNA’yı yükselen kanalının alt sınırına yaklaştırırken, bu model Eylül 2021’den beri aktif olan bir modeldi. Satıcıların günlük 50-SMA’yı (sarı) aşağı yönlü çevirmesinden sonra fiyatı şu anda 1 ayın en düşük seviyesinde bulunuyor. Bununla birlikte, çoğu orta seviye altcoininin değerin aksine, LUNA günlük 200-SMA’nın (yeşil) üzerinde kaldıktan sonra uzun vadeli yükseliş eğilimini korudu.

Bununla birlikte, satıcılar daha düşük bir trend çizgisi ve 52 dolarlık desteğin birleşiminin altında bir kapanış yapmaya zorlarsa, avantajı yavaş yavaş azalmaya başlayacak. 200-SMA’da (yeşil) herhangi bir geri çekilme görülmezse, LUNA 28 Kasım 2021’in en düşük seviyesi olan 37 dolara doğru yola çıkacak. En kötü senaryo ise LUNA’nın 23.2 dolar civarında bir destek bölgesine düşüşü yaratabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.