Ocak 23, 2022

Ethereum Rakibi Altcoin, Önemli Rakiplerini Geride Bıraktı!

Ethereum rakibi blockchain Fantom (FTM), kripto para piyasaları genel olarak bir düşüş eğilimindeyken bu trendten kaçmayı başardı ve rekorlar kırarak güçlenmeye devam ediyor.

Merkezi olmayan finansa (DeFi) ve değiştirilemez tokenlere (NFT’ler) odaklanan bir analitik platformu olan DeFi Llama’dan gelen yeni veriler, Fantom’un “kilitlenmiş toplam değer (TVL)” açısından tüm zamanların en yüksek seviyesini geçtiğini gösteriyor.

Fantom ağı; DeFi, merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) ve kurumsal uygulamalar için oldukça ölçeklenebilir bir blok zinciri platformu olarak ön plana çıkıyor. DeFi Llama‘ya göre Fantom, Nisan 2021’de 2,90 milyon dolarlık TVL’sinden %362,300’ün üzerinde şaşırtıcı bir artışla 10,51 milyar dolar ile TVL’de rekor seviyeye ulaştı.

Bir blockchain’in veya DeFi protokolünün TVL’si, akıllı sözleşmelerinde tutulan toplam sermayeyi temsil eder. TVL, ağa kilitlenen teminat tutarının varlıkların cari değeri ile çarpılmasıyla hesaplanır.

TVL’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Fantom, diğer Ethereum rakipleri Avalanche (AVAX) ve Solana’yı (SOL) geçerek toplam değer kilitli dördüncü en büyük blok zinciri olmayı başardı.

DeFi Llama, Binance Smart Chain’in şu anda toplam değer kilitli 11,74 milyar dolar ile listede üçüncü olduğunu gösteriyor. Terra (LUNA), kilitli toplam değeri 16,12 milyar dolar ile ikinci sırada yer alıyor. Ethereum (ETH) ise, TVL’de 116,23 milyar dolar ile en iyi blok zinciri olmaya devam ediyor.

Fantom’un kilitlenen toplam değerindeki artış, borsa dışı ilk 1000 Ethereum balinasının FTM biriktirmesiyle ortaya çıktı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.