Kripto Pazarı Genel Olarak Düşüşte, Ethereum (ETH) Bundan Nasıl Etkileniyor?

0
Kripto Pazarı Genel Olarak Düşüşte, Ethereum (ETH) Bundan Nasıl Etkileniyor?

Kripto para piyasalarındaki genel düşüş eğilimi, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum‘un fiyatında da baskı yaratıyor ve fiyatı son ‘destek seviyesi’ olan 3.018 dolarda baskılayarak, fiyatı 3.000 doların da altına geriletmeye çalışıyor.

Kırmızı azalan trend çizgisi tarafından belirlenen genel düşüş trendi ve mevcut küresel piyasa rüzgarları sadece aşağı yönlü momentuma daha fazla katkıda bulunuyor. Analistler 2.000 doların altında bir kırılma hakkında konuşmaya başlamadan önce 2.695 dolara doğru bir kırılma beklemek gerektiğini hatırlatmak gerekir.

Ethereum fiyatının %45’lik bir düşüşü önlemek için 2.695 doları savunması gerekiyor

Ayılar 3.000 dolarlık bariyeri zorlamaya hazırlanırken ve fiyat hareketi son destek hattında 3.018 dolardan aşağı inmeye başladığında, Ethereum fiyatı her yerde kırmızı uyarı ışıkları yakıyor.

Bölge tarihi bir seviye olmasına ve aylık S1 destek seviyesi bu alanla aynı hizada olmasına rağmen, yerleşik düşüş trendi ve küresel piyasadaki karşı rüzgarların karışımı muhtemelen katlanamayacak kadar fazla olacağından, muhtemelen sert bir düşüşü tetikleyebilir.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşırı satış bölgesine yakın kalmaya devam ederken; 8 Ocak’ta bölgede işlem gördüğü için hala bu seviyenin ötesine geçebilir.

Boğalar için dişlerini ve pençelerini savunmaları muhtemel olan bir sonraki ilgi seviyesi, 21 Eylül civarında destek sağlayan ve %75’lik bir ralli için giriş seviyesi olarak hareket eden 2.695 dolar.

RSI aşırı satım bölgesindeyken, bu alım tarafında talepte bir miktar toparlanma görmelidir. Talep orada değilse ve boğalar büyük talep boyutlarıyla ilgilenmek konusunda isteksizse, sağlam destek sağlamak için aralarında pek fazla unsur olmadığı için hedef 2.000 dolar olarak belirlenerek hızlı bir satış baskısı görecek bir kırılma beklemek daha doğru olabilir.

Boğalar, mevcut piyasa düzeltmesini terletebilir ve küresel piyasalar yeşil rakamlar vermeye başladığında kolayca U dönüşü yapabilir. Duyarlılıktaki bir değişiklik, Ethereum fiyatının 3.018 dolardan sıçradığını ve 3.391 dolara geri dönüşünü kolayca sağlayabilir.

ETH‘nin bu seviyenin üzerinde kapanması durumunda, daha fazla yatırımcı ve boğanın 4.000 dolara kadar yükselmesiyle, düşüş trendini tersine çevirerek kırmızı alçalan trend çizgisini kıracaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın