Kripto Pazarı Genel Olarak Düşüşte, Ethereum (ETH) Bundan Nasıl Etkileniyor?

Kripto para piyasalarındaki genel düşüş eğilimi, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum‘un fiyatında da baskı yaratıyor ve fiyatı son ‘destek seviyesi’ olan 3.018 dolarda baskılayarak, fiyatı 3.000 doların da altına geriletmeye çalışıyor.

Kırmızı azalan trend çizgisi tarafından belirlenen genel düşüş trendi ve mevcut küresel piyasa rüzgarları sadece aşağı yönlü momentuma daha fazla katkıda bulunuyor. Analistler 2.000 doların altında bir kırılma hakkında konuşmaya başlamadan önce 2.695 dolara doğru bir kırılma beklemek gerektiğini hatırlatmak gerekir.

Ethereum fiyatının %45’lik bir düşüşü önlemek için 2.695 doları savunması gerekiyor

Ayılar 3.000 dolarlık bariyeri zorlamaya hazırlanırken ve fiyat hareketi son destek hattında 3.018 dolardan aşağı inmeye başladığında, Ethereum fiyatı her yerde kırmızı uyarı ışıkları yakıyor.

Bölge tarihi bir seviye olmasına ve aylık S1 destek seviyesi bu alanla aynı hizada olmasına rağmen, yerleşik düşüş trendi ve küresel piyasadaki karşı rüzgarların karışımı muhtemelen katlanamayacak kadar fazla olacağından, muhtemelen sert bir düşüşü tetikleyebilir.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşırı satış bölgesine yakın kalmaya devam ederken; 8 Ocak’ta bölgede işlem gördüğü için hala bu seviyenin ötesine geçebilir.

Boğalar için dişlerini ve pençelerini savunmaları muhtemel olan bir sonraki ilgi seviyesi, 21 Eylül civarında destek sağlayan ve %75’lik bir ralli için giriş seviyesi olarak hareket eden 2.695 dolar.

RSI aşırı satım bölgesindeyken, bu alım tarafında talepte bir miktar toparlanma görmelidir. Talep orada değilse ve boğalar büyük talep boyutlarıyla ilgilenmek konusunda isteksizse, sağlam destek sağlamak için aralarında pek fazla unsur olmadığı için hedef 2.000 dolar olarak belirlenerek hızlı bir satış baskısı görecek bir kırılma beklemek daha doğru olabilir.

Boğalar, mevcut piyasa düzeltmesini terletebilir ve küresel piyasalar yeşil rakamlar vermeye başladığında kolayca U dönüşü yapabilir. Duyarlılıktaki bir değişiklik, Ethereum fiyatının 3.018 dolardan sıçradığını ve 3.391 dolara geri dönüşünü kolayca sağlayabilir.

ETH‘nin bu seviyenin üzerinde kapanması durumunda, daha fazla yatırımcı ve boğanın 4.000 dolara kadar yükselmesiyle, düşüş trendini tersine çevirerek kırmızı alçalan trend çizgisini kıracaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : fxstreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.