Ocak 30, 2023

Kripto Para Piyasası Oldukça Hareketlendi: Bu Altcoin’lere Dikkat!

Bitcoin fiyatı, dar bir aralıkta sert bir düşüş baskısı ve sıkışma geçirdikten sonra patladı. 23,500 doların ötesine geçen kırılma sadece Bitcoin’le sınırlı kalmadı. Tüm kripto alanında önemli bir yükseliş ivmesi yarattı. Bu arada, bazı altcoinler en çok kazananlar listesine liderlik etmek için çabalıyor.

Cardano (ADA)

Cardano fiyatı, varlığın başından beri çok dar bir eğilim sürdürmekte. Fiyat eğilimi, fiyatı 0,5 doların üzerine çıkarabilecek hakim piyasa duygularından büyük ölçüde yararlanmaya çalışıyor. Ancak, ADA fiyatı önemli bir yükseliş ivmesi kazanmış gibi görünüyor ve bu seviyelere çok yakında ulaşması mümkün.

ADA fiyatı, önceki işlem gününde 200 günlük MA seviyelerini test etti ancak seviyeleri geçemedi. Ayılar kontrol kazanmış gibi görünüyor. Ancak boğalar hakimiyetlerini yeniden kazanırsa, fiyat yükselişle birlikte yükselecektir. Bununla birlikte başlangıçta 0,4 doların üzerine çıkması muhtemel. Bu, hafta sonuna kadar seviyeleri 0,435 doların üzerine çıkarabilmesi ihtimali mevcut.

Altcoin %28 Fırladı: İşte Dikkat Çeken Kripto Projesi!

Ethereum (ETH)

Ethereum fiyatı, seviyeler günlük zaman diliminde 200 günlük MA seviyelerinin ötesine geçtiği için güçlü bir yükseliş ivmesi sergiliyor. RSI, 1680 doları reddettikten sonra, fiyatın dar seviyelerde konsolide olması nedeniyle düşüş eğiliminde. Bu nedenle, kısa bir birikimin ardından ETH fiyatının en erken 1700 doların üzerine çıkacağına inanılıyor.

Ancak, her şey şu anda biraz tükenmiş görünen Bitcoin boğalarına bağlı. Kayda değer bir yükselişle devam ederlerse, ETH fiyatı konsolidasyonun üzerine çıkması muhtemel. Ek olarak bir sonraki yükseliş hareketi sırasında 1780 doların üzerindeki seviyeleri güvence altına alması mümkün.

Polkadot (DOT)

Polkadot fiyat rallisi, 2023’ün ilk iki haftasında kayda değer bir yükseliş kaydetti. Ancak gücünü büyük ölçüde kaybetti. Fiyat, güçlü bir destek bölgesi olarak hareket eden önemli 200 günlük MA seviyesinin üzerinde seyrediyor. Ne yazık ki, RSI, düşüş eğilimi gösteren bir MACD geçişinin eşlik edebileceği reddedilme korkusunun hakim olması nedeniyle düşüyor.

Ayılar hakimiyetlerini yeniden kazanmaya çalışırken işlem hacmi önemli ölçüde düştü. Bununla birlikte, kısa bir konsolidasyonun ardından, fiyatların trendin tersine döneceğine ve önümüzdeki günlerde hızla yükselerek yakında çift haneli bir rakama ulaşacağına inanılıyor.

Bunun yanı sıra, Near Protocol, BinanceCoin gibi diğer altcoinler ve Dogecoin ve Shiba INU gibi meme-coinler de çok yakında önemli dirençlerinin ötesine sıçrama ihtimali mevcut.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?