Kasım 14, 2022

Kripto Para Borsasından Şok: Tüm Operasyonlar Durduruldu!

Kripto para endüstrisi 2022 yılı boyunca önemli olaylara şahitlik etti. Mayıs ayında Terra çöküşüyle başlayan büyük olaylar silsilesi sonuç olarak pek iyi sonuç yaratmadı. Hong Kong merkezli AAX kripto para borsası da bu olaylara dahil oldu. Borsa, yaptığı açıklamada tüm operasyonların askıya alındığını açıkladı.

Genel tabloya bakıldığında Terra’nın çöküşüyle birlikte birçok firma iflas etti veya faaliyetlerini tamamen durdurdu. FTX borsasında yaşanan son çöküş de büyük bir sarsıntı yaşattı. Bilindiği üzere Sam Bankman-Fried ve FTX, kripto para dünyasının önemli isimlerindendi. Burada yaşanan bir çöküş sonuç olarak kripto fiyatlarını da sarstı.

AAX borsası tarafından yapılan açıklamada bir “sistem yükseltmesi” yapılacağı bilgisi yer aldı. Yapılan duyuruda borsada yapılan sistem yükseltmeleri nedeniyle tüm operasyonlar askıya alındı. Bu yükseltmenin nedeni ise üçüncü taraf ortağının verilerini düzeltmesi ve geri yüklemesi gerektiği.

Borsaya göre son gelişmeler nedeniyle entegrasyonlar gecikmeye uğradı. AAX borsasına göre söz konusu soru 7-10 gün içerisinde çözülecek. AAX Başkan Yardımcısı Ben Caselin de konuya ilişkin yorum yaptı.

Caselin, bakımın daha uzun süreceğini belirterek, kullanıcıların sabretmesini istedi. AAX’ten rezerv kanıtı belgeleriyle birlikte resmi bir duyuru yapılacağını belirtti.

Duyurunun FTX’in düşüşü nedeniyle kripto para birimi topluluğu üzerinde zaten baskı olduğu bir zamanda gelmesi müşterileri korkuttu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Kadir

    Kimse bu işlere tenezzül etmesin hepsi sıkıntılı sistem en iyisi bile iflas acıklayacak yapıya sahip milletin para sını ana parasını iflas verecek kişi ödeyecek kadar güçlü olmalı bence

    Cevap Yazın