Ocak 13, 2023

Kripto Kışı Devam Ediyor: Bir Şirket Daha Küçülmeye Gitti!

Kripto kışı etkisini sürdürmeye devam ediyor. Coinbase’nin işgücünü azalttığını duyurmasının ardından Crypto.com da personelini %20 oranında azaltacağını duyurdu.

Çalışanlara gönderilen ve sosyal medyada paylaşılan bir mektupta, Crypto.com kurucu ortağı ve CEO’su Kris Marszalek, devam eden ekonomik sıkıntılar ve öngörülemeyen endüstri olayları da dahil olmak üzere çeşitli faktörlerden dolayı personel sayısını azaltma kararına vardıklarını açıkladı.

Kris Marszalek, “2022’nin başında, inanılmaz ivmemize dayanarak ve daha geniş sektörün gidişatına uyum sağlayarak iddialı bir şekilde büyüdük,” şeklinde belirtti. “Bu gidişat, olumsuz ekonomik gelişmelerin bir araya gelmesiyle hızla değişti.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere CEO, şirketin geçen Temmuz ayında personel azaltmasının firmayı ekonomik gerilemeyi atlatacak şekilde konumlandırırken, Crypto.com FTX’in çöküşünü hesaba katmadığını söyledi.

“Bu nedenle, ihtiyatlı mali yönetime odaklanmaya devam ederken, şirketi uzun vadeli başarı için konumlandırmak üzere ek kesintiler yapmak için zor ama gerekli kararı aldık” şeklinde belirtti.

Crypto.com, devam eden kripto kışı ve Celsius, Voyager Digital ve FTX’in çöküşü sırasında Coinbase, Huobi ve SuperRare Labs dahil olmak üzere işten çıkarmaları duyuran diğer yüksek profilli işletmelere katılıyor.

Olumsuz gelişmelere rağmen Marszalek firmanın geleceği konusunda iyimserliğini korudu ve kendisinin ve üst düzey yönetimin şirketin vizyon ve misyonuna her zamanki gibi güvendiğini belirtti.

Marszalek “Sektörümüze olan güveni yeniden tesis etmeye ve hizmetlerimizi dünyanın dört bir yanındaki pazarlarda daha da yaygınlaştırmaya yardımcı olmaya devam ederken önümüzde önemli bir yıl var” şeklinde belirtti. “Pazarı inşa etme ve liderlik etme becerimize güveniyorum ve önümüzdeki yolculukta hepinizle birlikte çalışacağım için minnettarım.” şeklinde açıklamada bulundu.

Kaynak : Decrypt
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?