SEC Başkanı Uyardı: Bu Kripto Varlıklardan Uzak Durun!

SEC Başkanı Gary Gensler’ın kripto paralarla iyi bir ilişkisi olmadığı bilinen bir gerçek. Gensler’ın kendisi gerek hamleleriyle gerek de açıklamalarıyla bu görüşünü belirtmekten çekinmiyor. Çarşamba günü geç saatlerde ABD Ordusu tarafından düzenlenen bir Twitter Spaces oturumunda konuşan Gensler, çekimser tavrını korudu.

Gensler, kripto endüstrisini “vahşi batı” olarak tanımladı. SEC Başkanı, trader’ların ve şirketlerden dikkatli olmaları konusunda uyardı. Çünkü çoğu kripto şu an yasalarla uyumlu bir şekilde çalışmıyor.

“Bunların çoğu yine menkul kıymetler yasalarına uymuyor, ancak uymaları gerekiyor..

Gensler, çoğu token’ın neden başarısız olacağını daha da detaylandırarak şu yorumu yaptı.

“Sayıları ortalama 15.000 olan token’ların çoğu başarısız olacak. Bunun nedeni risk sermayesinin başarısız olması, yeni girişimlerin başarısız olması ve aynı zamanda tarihin bize mikro para birimleri için çok fazla yer olmadığını söylemesi, yani bizim ABD dolarımız ve Avrupa’nın euro ve benzerleri var.”

Gensler Kripto Paralarda FOMO’ya Karşı Uyardı

Gensler ayrıca dinleyicileri piyasadan uzak durmaları konusunda uyardı. “Kaybetme korkusuna” kapılmanın oldukça kolay olduğunu belirterek şu yorumu yaptı.

“Lütfen FOMO’ya kapılmayın. Bu son derece spekülatif bir durum.”

Varlık fiyatlarının yükselişe geçmesiyle birlikte, “Altcoin FOMO’su” şu anda piyasada varlığını sert bir şekilde hissettiriyor. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, kripto medyası altcoin sezonu başladı benzeri etiketleri ön plana çıkarmaya devam ediyor.

Tarihsel olarak, varlık fiyatları ne zaman yükselse, kitleler FOMO yapmaya çalışır. Sonuç olarak, genellikle bir tepe oluşur ve raydan çıkma gerçekleşir. Bundan sonra, ancak kalabalık şüphe duymaya başladığında koşullar tersine döner.

Kripto piyasası geçtiğimiz yıl büyük ölçüde değer kaybetti. Toplam piyasa değeri 3 trilyon doların üzerindeyken, bu rakam şu anda 890 milyar dolara düşmüş durumda. Bununla birlikte, en iyi varlıkların çoğunun fiyatlarının yükselmesiyle birlikte, geçtiğimiz gün %4,1’lik ılımlı bir toparlanma kaydedildi.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.