Mart 11, 2023

Kripto Balinası ve Justin Sun Arbitraj Fırsatı Arıyor: İşte O Altcoin’ler!

Circle tarafından ihraç edilen USDC stabilcoin’in 1 dolar sabitini kaybetmesiyle birlikte birtakım gelişmeler yaşandı. Kötü şöhrete sahip olan CZSamSun isimli balina, Lookonchain’e göre arbitraj amacıyla USDC satın almaya devam ediyor.

Kriz Büyüyor: 40 Milyar Dolarlık Altcoin'de İşler Çığırından Çıktı!

CZSamSun yaptığı cesur hamle ile Aave ve Instadapp’ten stETH ve ETH karşılığında USDT ödünç aldı. 28.577.700 USDT alan balina, bu varlıkları ise 29.961.238 USDC karşılığında sattı. Sabitini kaybeden stabilcoin yeniden canlanırsa ortalama 1,3 milyon dolarlık kar etmesi mümkün olacak.

Bu işlemlere ek olarak CZSamSun, Aave’den 80 milyon USDC borç aldı ve bunu DAI’ye dönüştürdü. USDC sıfıra iner ve DAI sabit seviyeye dönerse, bu balina için önemli kârlar sağlayacaktır.

CZSamSun ve Justin Sun Oldukça Cesur

Justin Sun da sadece 1 saat önce Aave’den 82 milyon USDC çekerek 82 milyon DAI ile değiştirdi ve DeFi ticaretinde potansiyel bir eğilime işaret etti.

Bazı DeFi trader’ları CZSamSun ve Justin Sun ile aynı düzeyde başarı elde edemedi. Koinfinans.com olarak bildirildiğimiz üzere, bir trader’ın USDT karşılığında 2 milyon USDC token’ı takas ettiği ve karşılığında yalnızca 0,05 USDT elde ettiği iddia edildi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Trader işlemleri Ethereum ağındaki MEV (Maximal Extractable Value) botları tarafından tespit edilmiş ve önden çalıştırılmış, bu da gaz ücretlerinde yaklaşık 1,45 USD’lik bir kayıpla sonuçlanmıştır.

Bu olay, özellikle MEV söz konusu olduğunda, DeFi ticaretiyle ilişkili riskleri vurgulamaktadır. MEV, bir bloktaki işlemlerin yeniden sıralanmasıyla elde edilebilen kârdır ve DeFi alanında giderek artan bir endişe kaynağıdır. Bu risklere rağmen, DeFi ticareti kripto yatırımcıları arasında popülerliğini koruyor ve CZSamSun gibi balinalar piyasada cesur hamleler yapmaya devam ediyor.

Sonuç olarak, DeFi piyasasının nasıl gelişeceğini ve daha fazla yatırımcının CZSamSun ve Justin Sun’ın izinden gidip gitmeyeceğini görmek ilginç olacak. Bununla birlikte, bu tür ticaretle ilişkili riskleri hatırlamak ve değişken DeFi alanında gezinirken dikkatli olmak çok önemlidir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : AZCoin News
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?