Kripto Analisti: Lider Altcoin %470’lik Patlamaya Hazır – İşte Zaman Çizelgesi


Son güncellenme : 15.06.2024 - 17:01

Yaygın olarak takip edilen kripto para analisti Credible, lider altcoin Ethereum’un mevcut fiyattan üç haneli yüzdelerle artabileceğine inanıyor.

Analist, Ethereum’un mevcut döngü sırasında beş haneli bir fiyata yükselebileceğini söylüyor. Credible, “Döngünün sonunda ETH minimum 10.000 dolara çıkacak. Gerçekçi olmak gerekirse, bundan çok daha yükseğe. 20.000 dolar seviyesi hoşuma gidiyor çünkü Bitcoin’in 2017’deki zirvesiyle eşleşiyor ve 10.000 doların aşılmasından sonra hedeflenmesi gereken güzel, yuvarlak bir rakam.” diyor.

Credible’ın analizleri, Ethereum’un gelecekteki performansı konusunda oldukça iyimser bir tablo çiziyor. Mevcut döngüde 10.000 dolara ve hatta 20.000 dolara ulaşabileceği düşüncesi, kripto para yatırımcıları için önemli bir rehber olabilir.

Ethereum’un, sırasıyla 10.000 dolar ve 20.000 dolarlık inandırıcı fiyat hedeflerine ulaşması için mevcut seviyeden yüzde 185 ila yüzde 470 oranında değer kazanması gerekiyor. Analist, popüler altcoin hakkındaki yükseliş tezinin gerekçeleri hakkında şunları söylüyor:

“Basitleştirmek gerekirse, ETH, Bitcoin’in daha yüksek bir beta sürümüdür; eğer Bitcoin’in gerçekçi bir şekilde buradan 2 kat daha fazlasını yapabileceğini düşünüyorsam, o zaman ETH’nin en azından bundan daha fazlasını yapması gerekir. Sadece 3 katı bile bizi 10.000 dolara çıkarır.”

Bu analiz, Ethereum’un kripto para piyasasındaki güçlü pozisyonunu ve potansiyelini vurguluyor. Credible’a göre, Ethereum’un Bitcoin’e kıyasla daha yüksek bir beta sürüm olması, yükseliş trendlerinde daha fazla kazanç potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, Bitcoin’in iki katı artış yaşaması durumunda, Ethereum’un en azından üç katı artış yaşayabileceği öngörülüyor.

Ancak şimdilik analist, ETH’nin patlamadan önce dar bir aralıkta işlem göreceğini söylüyor.

“Sabırlı olursanız ETH’nin sırası gelecek, ancak bir sonraki mega yükselişine gerçekten hazır olmadan önce ETH’nin birkaç ay daha beklemesi konusunda rahat olmanız gerekiyor.”

Ethereum fiyat analizi

Credible paylaştığı grafiğe göre Ethereum’un fiyat hareketinin Bitcoin’in (BTC) hareketine bağlı olacağını öne sürüyor gibi görünüyor. Söz konusu grafiğe göre, Bitcoin’in 63.000 doların üzerindeki destek seviyesi korunmaya devam ederse Ethereum’un muhtemelen 2.800 dolar civarında dip oluşturması bekleniyor. Ancak Bitcoin 62.000 – 63.000 dolar destek seviyesine veya daha düşük bir seviyeye düşerse Ethereum’un muhtemelen 2.130 dolar civarında bir dip bulması muhtemel.

Ethereum’un önümüzdeki dönemde nasıl bir performans sergileyeceğini zaman gösterecek, ancak Credible’ın analizleri, yatırımcıların dikkatle takip etmesi gereken önemli bir perspektif sunuyor.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?