Mart 20, 2022

Kripto Analisti, Bu Ethereum Rakibinin Yükselişe Hazır Olduğunu Söyledi

Popüler bir analistin gözü akıllı sözleşme platformu Avalanche (AVAX) üzerinde ve analist Ethereum rakibinin bir çıkış için hazır hale geldiğini düşünüyor. İşte detaylar.

Pentoshi olarak bilinen takma adlı analist, bir süredir altcoin’lerden uzak durmasına rağmen Avalanche’ın yeni bir boğa koşusu için hazır olabileceğini söylüyor.

“Bir altcoin satın almayalı uzun zaman oldu ama AVAX zirvesinin önümüzdeki hafta olacağını fark ettiğimden, bu destek alanını satın almakta sorun yaşamıyorum.

Geçen sefer aynı seviyeleri oynamak güzel sonuç verdi.”

Pentoshi ayrıca, bir konferansta algoritmik stabilcoin platformu ve Avalanche ile ilgili bazı büyük duyurulara işaret eden Terra kurucusu Do Kwon’un yorumlarını da dikkate alıyor.

Yakından takip edilen analist ayrıca, trader’ların Kwon’un söylediklerini veya AVAX güçlenirken ortaya çıkan negatif fonlama oranları da dahil olmak üzere Avalanche için oluşan genel yükseliş katalizörlerini göz ardı etmemesi gerektiğini dile getirdi.

“Şahsen onu short’lamak (short pozisyon açmak) olmazdı. AVAX zirvesine giden ve güçlü görünen çok sayıda FOMO (kaçırma korkusu) olabilir. Artı, [Terra’nın kurucusu Do Kwon]’u daha sık unutan insanlar, sonunda kaybeder. 

Halihazırda çeşitli borsalarda bazı negatif fonlama oranlarının güçlendiğini görüyoruz.” 

Pentoshi, Bitcoin’e gelince, makroekonomik belirsizliklerin BTC’nin seyri için hala çok önemli olduğunu düşünüyor. Analiste göre, piyasa değerine göre en iyi kripto, bu yılın ikinci çeyreğinde bir düşüş trendine devam etmeden önce satış baskısını kaybettiği için 50.000 dolar aralığına kadar toplanabilir.

“BTC Makro rüzgarları hala çok güçlü, ancak orta vadede, herhangi bir yeni düşük veya önceki en düşük seviyeye ulaşmadan önce satıcıların tükenmesi nedeniyle toparlanacağımızı düşünüyorum. Bu yüzden bana kalırsa 2. çeyreğin sonlarında yukarı hareketten sonra aşağı harekete sıcak bakıyorum.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.