Koinlerin Çoğu Kırmızı Dalga Görürken, Ripple Gücünü Korumaya Devam Ediyor

17 Kasım, Cumartesi: kripto piyasaları, son 24 saatte yüzde 4’e ulaşan pazarda, en büyük koinlerden 20’nin üzerinde kayıpla birlikte bir düşüş yaşadı.

Buna karşılık, piyasa kapağına göre hala ikinci para kadar güçlü olan Ripple (XRP), Coin360’ın raporlarına göre yeterli kazançlar görmeye devam ediyor.

Dün küçük bir toparlanma gördükten sonra, Bitcoin (BTC) son 24 saate çok az bir düşüş gösterdi. Baskıdan sonra, bitcoin %1’den daha az düşmeye başladı ve 5,560$ seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin gün içinde bir miktar oynaklık gördü, fiyatı 5,490$ ‘a kadar düşerken, gün içinde en yüksek 5,616$’a ulaştı.

Bloomberg’in araştırma kolu Bloomberg Intelligence yaptığı açıklamada, “kripto para piyasası draması yeni başlıyor” dedi. Analistler, Bitcoin‘in fiyatının 1,500 dolara kadar düşecek şekilde ilerlediğini belirtiyor. Böyle bir düşüş, mevcut piyasa seviyelerinden yüzde 70 düşüş anlamına gelirken, Bitcoin’de yıl boyunca değerinin yüzde 60’ından fazlasını kaybetti.

Ethereum’u (ETH) 15 Kasım Perşembe günü pazar payı açısından üstlenen Ripple, 19.9 milyar dolarlık piyasa değeriyle en üst altcoin olarak yerini almaya devam ediyor. Ethereum’un da piyasa değeri yaklaşık 18 milyar dolar seviyesinde yer alıyor.

Ripple aynı zamanda günlük performans açısından da lider gözüküyor, fiyatı yaklaşık yüzde 6 oranında ve baskıda 0,49 dolar civarında işlem görüyor. Ancak Ripple, 14 Kasım’da piyasaya girmeden önce 0,52 dolar seviyesinin oldukça altındaydı.

Ethereum (ETH), son 24 saatte bir miktar düştü. 170$’ın üzerinde bir fiyat noktasında seyrediyor ve baskı ile 173$’dan işlem görüyor. Tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa kapitalizasyonuna bakarsak, Çarşamba gün ki düşüşten ve 183 milyar $ civarında seyreden toparlanmaya göre bir miktar yükselişte. Günlük işlem hacmi düşmeye devam ediyor ve 15 Kasım’da 25 milyar dolara ulaşmasının ardından 13,5 milyar dolar’a düştü.

Kaynak:cointelegraph

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.