Bitcoin Cash Neden Tüm Marketi Etkiliyor?

BCH iç savaşının yaşanmasının nedeni, piyasanın geri kalanı üzerinde bir etki yaratmaya başlamış olmasıdır.

Bitcoin SV adı verilen Calvin Ayre’nin kampı, gerçekleştirilirken, Bitcoin Cash ağına karşı yüzde 51’lik bir saldırıya geçme tehdidiyle karşı karşıya olan bir karma güç yarışmasına dönüştü. Ayre ve kampına BCH bloklarını manipüle etme yetkisi verildi.

Bitmain ve Jihan Wu’nun Çin kripto para birimi madencilik topluluğu üzerinde önemli bir etkisi vardır. En büyük madencilik ekipman üreticisi ve madencilik havuzu operatörü olan Bitmain, aynı zamanda BTC’den BCH’ye hash gücünü de CoinGeek ve Calvin Ayre’ye karşı savaştırabilir. Bu gerçekleşirse, kısa vadede BTC’nin karma oranı azalır, bu da madencilik bloklarının hızlanmasına ve şebekeyi yavaşlatmasına sebep olabilir.

Sonuç olarak,
CoinGeek ve Bitcoin Cash arasındaki karma oranlı savaş devam ederse, o zaman hem Bitcoin hem de Bitcoin Cash üzerinde olumsuz bir etkisi olacaktır. Piyasadaki en baskın kripto para birimi olan, BTC’yi çevreleyen olumsuz etkiler kaçınılmaz olarak pazarın geri kalanı üzerindede etkili olacaktır.

“İnsanlar hem Bitcoin hem de Bitcoin Cash pazarlarının, ağlarının yavaşlayabileceğini, işe yaramadıklarını, yazılım güncellemesinin devam etmeyeceğini ya da devam ederse, bazı kaoslarla sonuçlanacağından endişe ediyorlar. İnsanlar elindeki kriptoları satmaya başladı, herkes endişelendi. Bütün pazar çöküşte.

Benim görüşüme göre,“çok kısa vadeli bir olay”, diye açıkladı Kelly, fonunun düşüş eğiliminde yatırım yaptığını da sözlerine ekledi.
Kaynak:CCN

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.