Kasım’da 2 Milyar Shiba Inu (SHIB) Yakıldı – Fiyatı Nasıl Etkilemesi Bekleniyor?

0

Herkes arz tüketme konusunda iyi olan token’leri sever. Shiba Inu hayranları da, geçen ay yaklaşık 2 milyar SHIB tokeninin yakıldığını, yani artık bu tokenlerin dolaşımda olmadığını  bilmekten memnun olacaklardır. Aralık ayına oldukça zorlu bir başlangıç ​​yapmamıza rağmen, SHIB yatırımcıları bu yakma işlemi sonrası tam teşekküllü bir trend dönüşü ve tüm zamanların en yüksek seviyelerinin gelmesini umuyor.

SHIB Rallisi Zamanı Geldi mi?

Coin burn (coin yakma), kripto varlıklarının piyasa değerini yüksek tuttuğu ve enflasyonu dengelemeye çalışmak için kullanılan bir yöntemdir. Teoride, bir coin’in arzının büyük bir kısmı ortadan kaldırıldığında, o coin’e olan talepte bir artış görülür ve sonuç olarak fiyat fırlar.

Shiba Inu, kripto piyasasındaki macerasına başlangıçta 1 katrilyon arz ile başladı (evet, 1 katrilyon!). Ethereum tabanlı Dogecoin alternatifi kripto para birimi daha sonra token arzının yarısını Uniswap’ta kilitledi ve kalan yarısını ise etki gücünün ve popülerliğinin coin’e meşruiyet kazandıracağını veya bir token yakma işlevi göreceği umuduyla Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’e hediye etti.

Shiba Inu topluluğu, sıklıkla SHIB yakma işleminde bulunuyor. Kasım ayının başında, bir SHIB token yakım izleme platformu olan shibburn.com, 410.296.586.422.853 SHIB coin’in – yani toplam arzın %41.02966’sının – yakıldığını gözlemledi. Bu sayı, 4 Aralık itibariyle ise dönem içinde yakılan tokenlerde gerçekleşen yaklaşık 1.9 milyar artışa işaret ederek 410.298.513.852.239’a yükseldi.

Kaynak: shibburn.com

Ayrıca reklam geliriyle SHIBA token yakan bir mobil oyun olan Bricks Buster da, oyun içinde yapılan satın alımlar ile coin’in büyük bir bölümünü yaktığı için SHIB token yakma sürecini hızlandırır. SHIBArmy ayrıca SHIB Burner çalma listesi ve Shiba Coffee Company dahil olmak üzere bir dizi topluluk odaklı token yakma girişimini de destekliyor.

Token yakımlarının yanı sıra balinalar da daha fazla SHIB tokeni biriktirmeye devam ediyor. Örneğin daha önce KoinFinans tarafından da bildirildiği üzere, Gimli adında bir Ethereum balinası, dün göz kamaştırıcı miktarlarda; 1,2 milyon dolar değerinde 28 milyar SHIB coin topladı. Son satın alım öncesi yine aynı balina, 3 Kasım’da da 1 milyon dolar değerinde 24,8 milyar token satın almıştı.

Bunların yanı sıra Shiba Inu, değerini ve fiyatını artırması muhtemel önemli değişikliklerden geçmek üzere. SHIB ekibinin baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, kısa süre önce Shiba Inu’nun etki alanının “Metaverse”e yayılma potansiyelini tartıştı.

Listeleme konusunda son zamanlarda dur durak bilmeyen Shiba Inu, büyük ABD kripto para borsası Kraken tarafından yapılan bir listelemenin ardından yaklaşık yüzde 30’luk bir yükseliş yaşamasıyla yakın zamanda dikkatleri üzerine çekmişti. Analistlere göre token yakımı, balina alımları gibi tüm bu yükseliş temelleri ve tokenekonomikler göz önüne alındığında, kripto para birimi sahiplerinin yakın gelecekte başka bir devasa ralli beklemeleri hiç de şaşırtıcı olmaz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın