Ocak 7, 2022

JPMorgan Analisti: Bu 6 Altcoin ETH’nin Yerini Alacak!

Küresel bankacılık devi JPMorgan’daki analistler, Ethereum (ETH) rakiplerinin bu yıl kripto pazarlarındaki en iyi altcoin’in merkezi olmayan finans (DeFi) hakimiyetine meydan okuyacağını söylüyor.

Yakın tarihli bir raporda, JPMorgan genel müdürü Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analistler, ETH’nin DeFi alanındaki yüzde 70’lik pazar payının düşmeye devam edeceğini çünkü blok zincirinin “sharding” yükseltmesinin en az bir yıl uzakta olduğunu söylüyor.

Bu çok uzak bir tahmin gibi görünmüyor çünkü Ethereum’un DeFi alanındaki pazar payı, Ocak 2021’den bu yana zaten yüzde 30 düşmüş durumda.

“Bize göre, ETH’nin hakimiyeti hakkındaki bu iyimser görüş risk altında. Bunun nedeni, Ethereum ağının hakimiyetini sürdürmesi için gerekli olan Ethereum ağının ölçeklendirilmesi hamlesinin çok geç gelebilecek olması olasılığıdır.”

Panigirtzoglou’ya göre; Terra (LUNA), Solana (SOL), Avalanche (AVAX), Fantom (FTM), Tron (TRX), katman-2 ölçekleme çözümü Polygon (MATIC) ve Binance Coin (BNB) tarafından desteklenen Binance Smart Chain (BSC) gibi Ethereum rakipleri benimseme yoluyla büyüme açısından ilerleme kaydediyor ve piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para biriminin yanında avantaj elde ediyor.

Ayrıca, rapora göre bazı geliştiriciler, sharding yükseltmesi tamamlandıktan sonra bile ETH’ye bir daha geri dönmeyebilir.

“Ethereum’un rakiplerine göre göreceli değerlemesi,  DeFi’deki azalan payını yansıtıyor.

Başka bir deyişle, Ethereum şu anda uygulama alanındaki hakimiyetini sürdürmek için şiddetli bir yarışa giriyor ve bu yarışın sonucu bize göre kesin olmaktan çok uzak.”

Başka bir deyişle, Ethereum şu anda, bize göre, o yarışın sonucu verili olmaktan çok uzak, uygulama alanındaki hakimiyetini sürdürmek için yoğun bir yarış içinde.”

CoinGecko verilerine göre Ethereum, yazım sırasında 30 günün en yüksek seviyesi olan 4.439 dolardan yaklaşık yüzde 30 düşüşle 3.163 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.