Ekim 10, 2022

Huobi İddiaları Ortalığı Karıştırdı: Ağ Hacmi 4 Milyara Ulaştı


Son güncellenme : 10.10.2022 - 12:29

Kripto para piyasası son zamanlarda 1 trilyon dolarlık seviyenin altında işlem görmeye devam ederken gidişatın hangi yöne doğru olacağı belirsizliğini korumaya devam ediyor. Bu belirsizliğe rağmen TRON (TRX) ve bazı diğer altcoin’ler fiyatında bir artış kaydetmeyi başardı ve farklı metriklerde de oldukça güçlü görünüyor. Justin Sun’ın Huobi’yi satın aldığı iddiası ise TRON’un altcoin’deki ağ hacmini 4 milyara ulaştırdı.

TRONSCAN verilerine göre blockchain’deki toplam işlem sayısı büyük bir ivme kaydetti ve 4 milyar işlem sayısını geçti. Yalnızca son 24 saatte 4.812.800 işlem eklendi.

TRON TRX

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, TRON’un kilitli toplam değerinin (TVL) 12,5 milyar doları aştığını ve ağda oluşturulan hesap sayısının, TRON’un stabilcoin piyasa değeri ile ikinci en büyük halka açık zincir haline gelmesinden iki aydan biraz daha uzun bir süre sonra 115 milyona ulaştığının da altını çizmemiz gerekir.

TRON blockchain’inin kurucusu Justin Sun‘ın, muhtemelen Sam Bankman-Fried’in FTX’inin yardımıyla, kripto borsası Huobi’nin gerçek alıcısı olduğu iddiaları büyük bir yankı uyandırdı.

Huobi, 8 Ekim’de, kontrol sahibi hissedarı şirketinin, About Capital Management fonu tarafından tutulan HuobiGlobal’ın tüm hisselerini devrettiğini duyurdu, ancak birden fazla kaynak WuBlockchain’e bu fonun ana yatırımcısının aslında Justin Sun olduğunu belirtti.

Sun bu katılım iddiaları reddetmesine rağmen, resmi Twitter medya hesabında, kripto borsasının kendisi tarafından onaylandığı üzere, Huobi’nin Küresel Danışma Kurulu üyesi olarak atandığını duyurdu.

WuBlockchain’e göre, FTX ve Justin Sun, borsadaki çoğunluk hissesini 3 milyar dolarlık bir değerlemeyle satmak isteyen Huobi’nin kurucusu Li Lin ile ilk teması gerçekleştirdi. Söylentilere göre FTX, bu satın almada Justin Sun’a yardımcı olmak için yatırımlar yaptı.

TRON Fiyat Analizi

Satın alma söylentileri dolaşmaya başladıktan sonra, TRON’un yerel token’ı TRX’in fiyatı güçlendi ve şu anda 0,06435 dolar seviyesinde yer alıyor; bu, önceki yedi gün boyunca %3,39 ve önceki yedi gün boyunca %5,16’lık bir artışı temsil ediyor.

TRX fiyat tahmin

CoinMarketCap verilerine göre, TRX’in piyasa değeri şu anda 5,947,214,346 dolar ve bu göstergeye göre en büyük 15. token haline geliyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FinBold

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?