Şubat 18, 2022

Hong Kong’un İlk Metaverse ETF’si 21 Şubat’ta İşlemlere Başlayacak!

Hong Kong, metaverse konusunda önemli bir adım daha attı. CSOP Asset Management, ülkenin ilk metaverse borsa yatırım fonunu (ETF) duyurdu. Fon, 21 Şubat 2022 tarihinde Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası‘nda işlem görecek.

CSOP, yatırım hedefine ulaşmak için izleyeceği yönetim ve yatırım stratejisini açıkladı. Şirketin metaverse‘le bağlantılı olarak ağırlıklı olarak ABD’de listelenen şirketlere yatırım yapılacağı, aktif bir yönetim stratejisi uygulanacağı açıklandı.

CSOP tarafından yayınlanan bir belgeye göre, başlangıçta Metaverse Concept ETF, yaklaşık 9 milyon dolar tutarında bir ilk yatırım aldı.

Bilindiği üzere teknoloji devleri metaverse endüstrisine büyük kaynaklar ayırıyor. Facebook, Metaverse’i geliştirme tutkusunu yansıtmak için şirket adını META olarak değiştirmişti.

CSOP, metaverse’in fiziksel alanları, bilgisayar oyunları gibi iki boyutlu İnternet deneyimlerini sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) teknolojileriyle birleştireceğini açıkladı. Metaverse’in devasa büyüme potansiyeline işaret eden AR/VR’nin küresel pazar büyüklüğünün 2024 yılına kadar yaklaşık 300 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Metaverse küresel Pazarda Büyük Bir Patlama Yaşayabilir

CSOP’un açıklamasına göre, global metaverse pazarının 2020’de yaklaşık 5 milyon dolardan, 2030’da 1,5 trilyon dolara yükseleceği ifadesi yer aldı ve bu da %253’lük yükselişi temsil ediyor.

Metaverse’ün, paralel yeni bir dünyanın yaratılacağı yepyeni bir çağın başlangıcını temsil ettiğine inanılıyor. CEO Yardımcısı Melody He, gelecekteki tematik yatırımlar konusunda iyimser olduklarını ve ürün yelpazelerine CSOP Metaverse Concept ETF’yi eklemenin yatırımcılarımızın tüm yatırım ihtiyaçlarını daha da karşılayacağına kesinlikle inandıklarını açıkladı.

Metaverse ETF’leri, Güney Kore’nin Asya’nın ilk dört metaverse ETF’sini başlattığını duyurduğu geçen yıldan bu yana manşetlerde sık sık yer aldı. Raporlara göre, sadece iki haftada yaklaşık 100 milyon dolar toplayan ETF’ler, oldukça dikkat çekti. Bu arada Morgan Stanley, metaverse’nin yalnızca Çin’de 8 trilyon dolar değerinde bir piyasa değerine ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.