Goldman Sachs Kripto Yatırımı için Fırsat Arıyor!

FTX borsasının çöküşünün ardıan kripto şirketlerinin değerlemeleri düşüş kaydetti. Bu düşüşü fırsat olarak gören Goldman Sachs, kripto şirketi satın almak veya yatırım yapma planları olduğunu kabul etti.

Goldman Sachs yöneticisi Mathew McDermott, Reuters kanalında bir röportajda durumu değerlendirdi. Yönetici, FTX çöküşünün ardından sektörde düzenlemeye gerçek bir ihtiyaç olduğunu vurguladı. Yöneticiye göre mevcut koşullar birçok bankanın yatırım yapması için ilgi çekici fırsatlar sunuyor.

Yönetici, Goldman Sachs’ın da mevcut fırsatlardan yararlanmak istediğini açıkladı. Şirketin birçok farklı kripto şirketi özelinde durum tespiti yaptığını da açıkladı.

FTX çöküşünü yorumlayan McDermott, duyarlılık açısından piyasanın aksaklıklarla karşılaştığının altını çizdi. Ancak, FTX’in bu alanda “manşet öznesi” haline gelmesine rağmen, sektörün altında yatan teknolojinin “performans göstermeye devam ettiğini” vurguladı.

FTX borsasında yaşanan kriz ve sonrasındaki iflas, Kasım ayı boyunca kripto para piyasasının başat faktörü oldu. Borsanın çöküşü domino etkisi yaratırken, birçok firmanın da zor durumda kalmasına veya iflas etmesine neden oldu. Goldman Sachs gibi kurumsal yatırımcılar da bu durumu fırsat olarak yorumluyor ve yatırım olanağı arıyor.

Birleşik Krallık merkezli bir dijital banka, kullanıcıları için kripto alımlarını yasakladı. Bu nedenle, müşterileri Bitcoin veya diğer kriptoları satın almaları artık mümkün değil. Bunun dışında kullanıcılar kripto değişim platformlarından da transfer alamayacak.

FTX’in çöküşü bu alana olan ilgiyi azaltırken, bazı kurumsal oyuncular kurumsal benimsemeyi artırmak için çalışıyor. 6 Aralık’ta kripto firması SEBA Bank, Hong Kong ve İsviçre’de kripto için kurumsal benimsemeyi hızlandırmak için finansal hizmetler firması HashKey Group ile ortaklık kurdu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : CoinTelegraph


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.