Ocak 19, 2023

Genesis İflasın Eşiğinde, Kripto Paralar Büyük Risk Altında!


Digital Currency Group’a (DCG) ait kripto borç şirketi Genesis Global, mevcut likit varlık sıkıntısı nedeniyle alacaklılarla görüşmelerini sürdürüyor. Bir habere göre, firmanın daha fazla fon sağlayamaması durumunda iflas başvurusunda bulunabileceği uyarısı yapıldı.

Dev Kripto Şirketi Zorlukları Aşamıyor: Büyük Satış İhtimali!

Genesis İflasa Hazırlanıyor

Haberlerde, Winklevoss ikizler gibi alacaklıların, iflas planı kapsamında bir ila iki yıl arasında bir remisyon süresini kabul etmeye istekli olacağı bilgisi yer alıyor. Bu erteleme süresi ödemelerin büyük bir kısmı için geçerli olacaktır. Ayrıca alacaklılar, Barry Silbert tarafından yönetilen Genesis’in çatı şirketi Digital Currency Group‘taki hisselere ek olarak nakit ödemeler de alacaklar.

Gemini’nin kurucu ortağı Cameron Winklevoss ve Barry Silbert, Silbert’i kripto firmasının mali kaynaklarını karıştırmakla ve kötü niyetle pazarlık yapmakla suçladı. Yayınlanan açık mektupta, DCG patronunun 900 milyon dolar değerindeki müşteri fonlarını iade etme sözünü yerine getiremediği için görevinden ayrılmasını talep etti.

DCG, Genesis’in mali durumunun daha da kötüye gittiğini göstermeye devam ederken. 17 Ocak’ta hissedarlara “temettü ödenmeyeceği” bilgisini paylaştı. Çeşitli danışmanlık hizmetlerine rağmen şirket sorunları çözmekte zorlanıyor.

Three Arrows Capital’deki problemlerin ardından ardından Digital Currency Group büyük sorunlarla karşılaştı. Kasım ayında, Genesis’in nakit parasının bir kısmını depoladığı kripto para borsası FTX’in iflas başvurusunda bulunmasından kısa bir süre sonra, Genesis para çekme işlemlerini durdurdu.

Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından yönetilen kripto borsası Gemini Trust da bu gelişmelerden etkilendi zira platform kullanıcılarının Genesis aracılığıyla coin’lerini ödünç vererek faiz kazanmalarını sağlayan bir program olan Gemini Earn de itfa taleplerini işleme koymayı durdurmak zorunda kaldı.

Genesis Global şu anda, bu hafta içinde gerçekleşebilecek olan iflas dilekçesi için zemin hazırlıyor. Bu iflas gerçekleşirse kripto para piyasası büyük sorunlarla baş başa kalabilir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?