Aralık 2, 2023

FTX ve Alameda Cüzdanları Harekete Geçti: Bu Altcoin’lerden On Milyonlarcası Borsalara Gitti!

Blockchain analitik firması Lookonchain, geçtiğimiz günlerde kripto para devleri FTX ve Alameda Research’ün bir kez daha harekete geçtiğini ve toplam 22 milyon dolarlık önemli bir dijital varlık transferi düzenlediğini ortaya çıkardı. Karışım, $IMX, $GMT, $ETH, UNI, $SHIB, $BAL, $LOOKS ve $WOO gibi çeşitli kripto para birimlerini içeriyor.

Lookonchain tweet’i bu işlemde taşınan varlıkları ayrıntılı olarak açıkladı:

  • 6,26 milyon $IMX: 9,12 milyon dolar değerinde,
  • 20M $GMT, değeri 5,29M dolar değerinde,
  • 1.643 $ETH, toplam 3,43 milyon dolar değerinde,
  • 441.425 UNI, 2,69 milyon dolar değerinde,
  • 77,77B $SHIB, 652 bin dolar değerinde,
  • 102.651 $BAL, 389 bin dolar değerinde,
  • 2,24 milyon $ LOOKS, 261 dolar değerinde,
  • 801,893 $WOO, toplam 179 dolar değerinde.

Bu çeşitli kripto varlıklar, FTX ve Alameda’nın dijital varlık spektrumundaki kapsamlı varlıklarını vurgulamaktadır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere FTX ve Alameda Research, iflaslarını ilan ettiklerinden bu yana kripto varlıklarını hareket ettiriyor ve önemli varlıkta token’ları büyük borsalara aktarıyor. Ekim 2023’ten bu yana, 59 farklı token üzerinden toplam 551 milyon dolar tutarında transfer gerçekleşti. Son performansları olan 10,8 milyon dolarlık transfer Wintermute, Binance ve Coinbase borsalarında gerçekleşti.

14 Kasım 2023’te, Kraken ve OKX borsalarında yankılanan 24 milyon dolarlık kripto varlığıyla başka bir hamle dikkat çekmişti. ABD mahkemesi tarafından onaylanan bir plan artık onlara haftalık olarak 100 milyon dolara kadar dijital varlık satma yetkisi veriyor ve özel komite onayına tabi olarak 200 milyon dolara çıkma potansiyeli taşıyor. Ancak bu transferlerin ilki Mart 2023’te transfer edilen 145 milyon dolarlık stabilcoin ile başlamıştı.

Bu finansal senfoninin ilk notaları Mart 2023’te 145 milyon dolarlık stablecoin’in Coinbase, Binance ve Kraken gibi platformlara ustalıkla taşınmasıyla çalındı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?