Kasım 11, 2022

FTX, Önemli Bir Ortağını Kaybetti: Anlaşma Durduruldu!


Mercedes Formula1 takımı, FTX ile yaptıkları anlaşmanın askıya alındığını duyurdu. Daha önce yapılan açıklamada FTX logolarının Brezilya Grand Prix’sinde de yer alacağı açıklansa da yeni duyuru ile bu iptal edildi. FTX, daha önce yaptığı birçok önemli anlaşmayı yaşadığı sorunlardan sonra kaybetti. İşte haberin detayları.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere FTX ve Alameda Research hakkındaki iddialar sektörde büyük bir eti yarattı. Binance CEO’sunun elindek FTT satacağını açıklaması ise sorunları hızlandırdı. Sonuç olarak müşteriler çok kısa sürede milyarlarca dolarlık varlıklarını çekmeye çalıştı. Nitekim bu durum bir likidite krizi yarattı ve borsa çekimleri askıya aldı.

Binance’in FTX borsasını satın alma kararı ise kripto para piyasasında büyük bir olumsuz hava yarattı. Ancak yapılan incelemeler ve gelen yeni detaylar sonrasında Binance anlaşmadan çekildiğini duyurdu.

Mercedes Formula1 takımı da bu hafta sonu otomobillerinde markayı tanıtmayacağını doğruladı. Bir sözcü RaceFans’a “İlk adım olarak FTX ile ortaklık anlaşmamızı askıya aldık” yorumu yaptı. “Bu, şirketin artık bu hafta sonundan itibaren yarış arabamızda ve diğer markalı varlıklarımızda görünemeyeceği anlamına geliyor.

Sözcü, “Durumu geliştikçe yakından izlemeye devam edeceğiz” dedi.

Mercedes’in FTX ile anlaşması geçen yıl Eylül ayında başladı ve “birden fazla yarış sezonunu kapsaması” konusunda anlaşılmıştı. Ekip, aracın burnunda, arka kanat uç plakalarında ve kokpit çevresinde logoları kullandı. NFT serisinin lansmanını tanıtmak için Miami Grand Prix’sine göz alıcı grafikler ekledi.

Mercedes ayrıca sürücü kapaklarında FTX logolarını ve padoktaki diğer markalı varlıklarını sergiledi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Racefans

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?