Kasım 11, 2022

Justin Sun FTX Hakkında Konuştu: Kurtarmak İstiyoruz!


Son güncellenme : 11.11.2022 - 14:45

Tron kurucusu Justin Sun, Bloomberg kanalının konuğu oldu. Sun, ekibinin FTX borsasının satın alımına ilişkin araştırma yaptıklarını açıkladı. Hareketin asıl amacının FTX’deki likidite krizini çözmek ve kripto endüstrisindeki birliği öne çıkarmak olduğunu açıkladı. İşte röportajdan önemli kesitler.

Justin Sun ve Sam Bankman-Fried (SBF) bir anlaşma yaptığını duyurdu. FTX kullanıcılarının likiditeyi artırmak ve mevcut likidite sıkışıklığını geçici olarak çözmek için Tron çekmelerine izin verildi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Justin Sun, likidite sıkışıklığını çözmek ve potansiyel satın alma da dahil olmak üzere planlar hakkında FTX ile hala görüşme halinde. Ancak süreç hala beklemede olduğu için kimseye bir beklenti vermek istemediğinin de altını çizdi.

FTX yatırımcıları ve müşterileri, CEO Sam Bankman-Fried’ın Alameda Research’ü kapatacağı açıklaması sonrası FTX’in durumu hakkında netlik istiyor. FTX CEO’su, yatırımcılardan ve rakiplerden 9 milyar doların üzerinde finansman sağlamayı hedefledi.

Justin Sun FTX hakkında konuştu

Justin Sun FTX’i Satın Alacak mı?

Justin Sun, borç, hisse senedi opsiyonları veya tamamen devralmayı düşünüp düşünmediği sorusunu yanıtladı. Sun, önceliğin kripto endüstrisini korumak olduğunu söyledi. FTX, bir likidite sıkışıklığıyla karşı karşıya olduğunu açıkladı ve Binance’ten yardım istedi. Bu yardım kripto para piyasasında olumsuz karşılanmıştı. Sonuç olarak piyasa %10 değer kaybetti. Ancak Binance, kullanıcı fonlarının yanlış yönetimini ve ABD makamları tarafından iddia edilen soruşturmaları gerekçe göstererek anlaşmayı iptal etti.

Justin Sun, parasını potansiyel satın alım için kullanabileceğini de belirtti. Ancak, tam durum tespiti tamamlandıktan ve tüm durumlar değerlendirildikten sonra nihai bir karar açıklanacak.

FTX’in likidite sıkışıklığından kurtarması gereken fonlarla ilgili olarak, tam sayıya sahip değil. Ancak milyarlarca olacağını tahmin ediyor. Justin Sun, önce Tron müşterilerini kurtarmaya, ardından diğer sorunlarla ilgilenmeye çalışıyor.

Ancak, FTX iflas başvurusunda bulunursa kripto piyasasının çökebileceği ve kurumsal yatırımcıların güvenine ve güvenine zarar verebileceği konusunda uyardı.

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu, FTX’in yan kuruluşu FTX Digital Markets’ın varlıklarını dondurmaya karar verdi ve geçici bir tasfiye memuru atadı. Tron’un kurucusu Justin Sun, FTX krizinde düzenleyicilerle birlikte çalışacak.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?