Kasım 28, 2022

FTX, Bahamalar Tarafından Kıskaca Alınabilir!


Kripto para dünyasının önemli isimlerinden FTX borsasının çöküşünün etkileri devam ediyor. Birçok isim eski CEO Sam Bankman-Fried’ın tamamen suçlu olduğuna inanmaya devam ediyor. Öte yandan SBF’e karşı herhangi bir hamle yapmayan Bahamalar da eleştirilerin odağında. Bilindiği üzere FTX, resmi olarak Bahamalar’a kayıtlıydı. Birçok eleştirmen ise Bahamalar’ın FTX borsasını denetlemediğine inanıyor.

FTX’in yeni CEO’su John Ray III de benzeri bir eleştiri yaptı. CEO, hükümetin ‘yetkisiz’ işlemler talep ettiğini belirterek sert bir eleştiri yaptı. Nitekim hükümetin başsavcısı Ryan Pinder ise aynı görüşe sahip değil. İşte Pinder’ın dikkat çeken açıklamaları.

Facebook üzerinden bir canlı yayın gerçekleştiren Ryan Pinder, FTX CEO’sunun Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından alınan önlemleri yanlış tanıttığını ve asılsız iddialarda bulunduğunu belirtti. Sonuç olarak Pinder, CEO’nun sözlerinin ölçüsüz ve yanlış iddialar olduğuna inanıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, FTX borsasının çöküşünün ortaya çıkmaya çıkmasıyla birlikte Bahamalar borsanın varlıklarını donduran ilk ülke oldu. Sonuç olarak Menkul Kıymetler Komisyonu (SCB), dondurulan tüm varlıkları güvenli bir cüzdana aktardı. Bu hamleyi öven Pinder, Menkul Kıymetler Komisyonu’nun hareket hızının standartlara göre çok hızlı olduğuna inanıyor.

Pinder sözlerine Bahamalar’ı savunarak devam etti.

“FTX’in merkezi burada olduğu için bu fiyaskonun tamamını Bahamalar’ın üzerine yıkmaya çalışmak, gerçekliğin aşırı basitleştirilmesi olacaktır.”

Bahamalar, FTX Çöküşünü Soruşturuyor

Nitekim SCB ile birlikte ülkenin Mali İstihbarat Birimi ve polisin Mali Suçlar Birimi’nin FTX’in iflas davasının “gerçeklerini ve koşullarını” araştırması bekleniyor.

Pinder, sonuç olarak sorunlu platforma yönelik mevcut soruşturmayı daha da detaylandırarak şunları belirtti.

“Aktif ve devam etmekte olan bir soruşturmanın ilk aşamalarındayız. Bu çok karmaşık bir soruşturma.”

Birçok kişi Bahamalar’ı FTX ile ilgili olarak hızlı bir şekilde harekete geçtiği için överken, firmanın yeni CEO’su ve avukatları gibi birkaç kişi de hükümeti kınadı. Platformun kullanıcıları belirsizlik içinde yaşamaya devam ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?