Kasım 29, 2022

%154 Arttı: Fiyat Rallisi Altcoin İşlem Hacmini Uçurdu!


Son güncellenme : 29.11.2022 - 22:50

Fantom (FTM) son 24 saatte %16.9 ve haftalık grafiklere göre %26.7 oranında yükseldi. Sadece bu da değil, Fantom ağına dayalı token’lar da önemli kazanımlar elde etti. SCREAM, 30 günlük grafikte %400’ün üzerinde ralli yaptı. Öte yandan, GAINS geçen haftaya göre %31.9 oranında değer kazandı.

Bunların yanında FTM işlem hacmi de fiyat artışına bağlı olarak %154 oranında artış yaşadı. Hacim artışı esasında tek başına bir belirsizlik sunar, çünkü hem alım hem de satım tarafı işlemlerini gösterir. Bununla birlikte altcoin fiyatındaki artış, alımların bir üstünlüğü olduğunun işareti.

Fantom marketcap değeri

Peki Fantom rallisini ne tetikledi?

Altcoin rallisi, Andre Cronje’nin firmanın yıllar boyunca nakit akışını nasıl pozitif tutmayı başardığına dair yayınladığı bir yazının hemen ardından geldi. Cronje, firmada eski Teknik Danışman ve Teknoloji Konseyi Başkanı olarak görev yaptı.

Cronje’nin gönderisine göre Fantom şu anda 450 milyondan fazla FTM’ye, 100 milyon dolarlık stablecoin’e, 100 milyon dolarlık kripto varlığına ve bu miktarın yarısı kadar kripto olmayan varlıklara sahip.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere geliştirici, projenin 7 milyon dolarlık yıllık gelirinin, FTM varlıklarına hiç dokunmadan 30 yıl daha engelsiz çalışmasını sağlayacağını iddia etti. Fantom projesi şu anda yılda yaklaşık 10 milyon dolar kazanıyor.

Cronje ayrıca Şubat 2021’de Alameda Research firmasına 81.5 milyon FTM satıldığını söyledi.

Bunların yanında FTM rallisinin devam edip etmeyeceğini söylemek zor. Piyasayı etkileyebilecek çok fazla belirsizlik var. ABD Federal Rezervi büyük olasılıkla önümüzdeki ay faiz oranlarını bir kez daha artıracak ve bu da fiyatların bir kez daha düşmesine neden olabilir.

Her şeye rağmen Fantom, Ethereum’un sanal makinesine benzer bir Fantom Sanal Makinesi (FVM) üzerinde çalışıyor. Bu proje pek çok insanı heyecanlandırdı ve altcoin’e ek bir destek sağlayabilir. Ancak henüz bir lansman tarihi yok.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : watcher.guru

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?