Ekim 13, 2022

Fırladı: Bu Altcoin Düşüşe Meydan Okudu!


Kripto piyasaları zor bir dönemden geçiyor. Bugün ABD’den gelen veriler de bunun tabiri caizse tuzu biberi oldu ve düşüşü körükledi. Bitcoin gün içi en düşük seviyesi olarak 18.319 dolara kadar geriledi. Lider kriptonun bu hareketi altcoin’leri de etkiledi ve piyasa geçmiş kazanımlarının bir kısmını sildi.

Bitcoin bir miktar toparlanmayı başardı ve yeniden 19.000 doların üzerine çıktı. Buna karşın yükselişiyle dikkat çeken farklı bir altcoin var: Mdex (MDX).

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, MDX gün içi en düşük seviyesi olan 0.0819 dolardan, 0.1245 dolara kadar çıkmayı başardı. Bu %50’nin üzerinde bir artış yaşadığını gösteriyor. Altcoin şu anda 0.1076 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bu ivme aynı zamanda 24 saat içinde coin işlem hacmini %300’den fazla artırdı.

altcoin'ler

Altcoin Neden Yükseldi?

MDEX, 2021’nin Ocak ayında piyasaya sürülen bir merkeziyetsiz borsa (DEX) platformudur. Platformun kripto para birimi ise MDX’tir. Mdex projesine dair bazı olumlu gelişmeler yaşandı.

Yakın zamanda, merkezi olmayan borsada Sürekli Ticaret Özelliğinin lansmanı duyuruldu. Platform ayrıca, Sürekli Ticaret Özelliğinin lansmanını kutlamak için proje 10.000 dolarlık bir airdrop etkinliği başlattı. Platformda pozisyon açan yatırımcılar, MDX ve APX’te en az 15 dolarlık bir çekiliş kazanma şansına sahip.

Kripto topluluğu, altcoin fiyatındaki yükselişin sebebinin bu duyuru olup olmadığı konusunda spekülasyon yapıyor. Bununla birlikte, yükselişin gerçek nedeni genel olarak bilinmiyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : beincrypto

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?