Ocak 19, 2023

Ethereum Rakiplerinden Atak: Büyüme %400’ün Üzerinde!


Son güncellenme : 19.01.2023 - 22:39

Electric Capital tarafından yayınlanan yeni yıllık rapor, iki Ethereum rakibi de dahil olmak üzere dört blockchain projesinde büyük bir geliştirici faaliyeti büyümesi olduğunu belirtti.

Rapora göre, ETH rakipleri Solana (SOL) ve Polkadot (DOT) ile birlikte Polygon (MATIC) ve Cosmos (ATOM) blockchain’lerindeki aktif geliştiriciler 2022’de beş yıl öncesine göre %400’den fazla artış gösterdi.

“Fiyatlar hala 2018 seviyelerinde yer alıyor olsa da geliştirici aktivite çok daha yüksek. Belirttiğimiz dört blockchain’in her biri 2018’de 200’den az geliştiriciye. 2022’de ise bu sayı 1000’in üzerine çıktı.”

Söz konusu raporda (aylık bazda) Polygon’da 1000+, Cosmos’ta 2000+, Polkadot’ta 2000+ ve Solana’da 2250+ geliştirici bulunuyor.

Ethereum rakipleri

Kripto para endüstrisindeki geliştirici faaliyet ise ilk yedi yılda aylık yalnızca 1000 civarındaydı. Aralık 2022 itibariyle bu sayı 23.343 olarak kaydedildi. Bu da Aralık 2021’e kıyasla %5’lik bir artışı temsil ediyor.

Kripto para sektöründe geliştirme oranı artıyor!

Bir blockchain’deki geliştirme faaliyeti, altcoin fiyatında bir artış olacağı olarak yorumlanmaktadır.

“Geliştiriciler değer yaratmanın öncü göstergeleridir. Geliştiriciler kullanıcılara değer sunan uygulamalar geliştirir. Öldürücü uygulamalar müşterileri çeker ve bu müşteriler de daha fazla geliştirici getirir.”

Electric Capital’de bir yatırımcı olan Maria Shen, söz konusu raporun açık kaynaklı verilere dayanarak yazıldığını, dolayısıyla eksiklikleri olabileceğini de kabul etti.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?