Ethereum Fiyat Tahmini: ETH 3.500 Dolar Seviyesinin Altına Düşebilir

Ethereum (ETH) fiyat tahminleri, Aralık ayı, düşüş trend çizgisinin altında işlem gördüğü için düşüş gösterme eğiliminde. ETH’nin 4.000 dolarlık kritik seviyeyi geri alamaması, piyasalardaki satış baskının devam ettiğini gösteren önemli bir gösterge.

Ethereum’un (ETH) fiyat hareketi 2022’nin ilk birkaç gününde sorunsuz geçti ve 4.000 dolarlık psikolojik seviyenin altında kalmaya devam ediyor. “Korku ve Açgözlülük Endeksi”, Salı günü 23/100 değerini kaydeden “Aşırı Korku” bölgesinde yer alıyor.

Kripto korkusu ve açgözlülük endeksi

Öte yandan Ethereum çeşitli çevrelerden destek almaya devam ediyor. Getiri artırıcı uygulama Convex Finance, kullanıcıların likiditeye erişmelerine ve Ethereum tabanlı sabit para borsası Curve Finance’ten ücret kazanmalarına izin vermeye devam ediyor.

Convex Finance, toplam kilitlenmiş değer açısından ikinci en büyük merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü haline geldikten günler sonra, 2 Ocak’ta kilitlenen toplam değerde (TVL) 20 milyar dolarlık sınırı geçerek, Ethereum’un Katman-1 protokolü olarak benimsenmesinin ve kullanılmasının arttığına işaret etti.

Ethereum, aşağı yönlü fiyat hareketinden vazgeçip bir ralli başlatmak için Aralık düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkabilir mi?

Ethereum Fiyat Tahmini: 3.500 Dolar Olarak Devam Edecek Ayı Bacağı

Ethereum’un 4.000 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine çıkamaması, ayıların her küçük rallide satış yaptığını gösteriyor. Ethereum’un 3.617 dolar ila 3.577 dolar arasındaki destek bölgesinden toparlanması, ayıların zorlu bir meydan okuma oluşturduğu 3.800 dolar seviyesine ulaştı. 50 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) aşağı eğimli ve bağıl güç endeksi (RSI) 41.45’te konumlandı ve bu teknik veriler, ayılar için bir avantaja işaret ediyor.

ETH/USD Günlük Grafik

Ethereum

MACD göstergesinin ‘negatif bölgede’ sıfır çizgisinin altında yer alması ve azalan işlem hacmi göz önüne alındığında, ayıların avantajlı olduğuna dair bir ek gösterge de görülebiliyor.

Fiyat düşmeye devam ederse, ayılar tekrar Ethereum fiyatını destek bölgesinin altına çekmeye çalışacaktır. Ayılar bunu başarırlarsa, akıllı sözleşme devinin yerel token fiyatı, 3.200 dolarlık destek seviyesine doğru yolculuğuna başlayabilir.

Öte yandan; boğalar fiyatı, düşüş trendi çizgisinin üzerine ve ardından hareketli ortalamaların üzerine iterse, düşüş eğilimindeki Ethereum fiyat tahmini geçersiz olabilir. Bu olursa, bir sonraki mantıklı hareket olan 4.643 dolarlık bir ralli ile düzeltme aşamasının sona erdiğini gösterecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.