Ethereum (ETH) Gözünü Bu Fiyata Dikti! ETH Fiyatı Yükseliş Momentumunu Koruyor!

0
Ethereum (ETH) Gözünü Bu Fiyata Dikti! ETH Fiyatı Yükseliş Momentumunu Koruyor!

Ethereum fiyatı, ‘yükseliş ilgisini’ temsil eden günlük 2.927 dolar ile 3151 dolarlık seviyeden sıçramayı başardı. ETH iki günlük arz bölgesini 3.676 dolardan, 3.862 dolara kadar yeniden test etmeyi deneyerek, başka bir yükseliş trendi başlatmayı da deneyebilir.

Öte yandan Ethereum (ETH) 2.927 dolarlık seviyenin altına gerilerse, ayılar, trendde güçlenebilir ve yükseliş tezini geçersiz kılabilir. Ancak genel tablo şu an Ethereum fiyatının, önemli bir destek seviyesinden sektiği ve önemli bir dirence yaklaştığı için daha çok ‘yükseliş’ olarak görünüyor. ETH bu direnci aşmayı başarırsa, daha yüksek seviyelere ulaşmak için yeni bir direnç belirleyecektir.

Ethereum Fiyatı Yükselişini Sürdürüyor

Ethereum fiyatı, haftalık destek seviyesinden sıçramayı başardı ve 3.061 dolarlık seviyeye yükseldi. ETH, 2.927 dolar ile 3.151 dolar arasında uzanan bir günlük talep bölgesinden kurtulmayı başarmış gibi görünüyor. Son destek seviyesine kıyasla %13,6’ın üzerinde yükselmeyi başaran ETH, 3.315 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Yükselişin devam etmesi, ETH’nin 200 günlük ‘Basit Hareketli Ortalama’yı (SMA)’, 3.464 dolardan yeniden test etmesini sağlayabilir. ETH bu önemli direnci aşabilmek için önemli bir ‘satın alması baskısına’ ihtiyaç duyacak ancak bu durum gerçekleşirse yükseliş senaryosu geçerli kalmaya devam edecektir.

3.675 dolardan 3.862 dolara uzanan 2 günlük ‘tedarik bölgesi’, ETH’nin yeniden test edeceği bir sonraki direnç olacak ve toplam artışı %10’a kadar çıkaracak.

Ethereum fiyatının burada durup ‘yerel bir zirve’ oluşturma şansı olsa da, yatırımcılar 50 günlük SMA’yı 3.881 dolardan yeniden test etmek için daha fazla yükseliş fikrine de sahip çıkmalı. Daha yüksek seviyelere yükseliş durumunda, Ethereum fiyatı 4.066 dolarlık haftalık direnç seviyesini tekrar ziyaret edebilir.

ETH/USDT 1-day chart

Ancak öte yandan, ETH fiyatı ivme kazanamaz ve yine de yükselirse, hızlı bir şekilde günlük talep bölgesini yeniden test etmek için 2.927 dolar ile 3.151 dolar arasındaki seviyelere gerileyebilir.

2.927 doların altında veya yakınlarından görülecek bir günlük mum çubuğu, daha düşük bir dip oluşturacak ve trendi, ayıların lehine çevirecektir. Bu durum yaşanırsa, haftalık destek seviyesinde 2.712 dolarlık seviyeye doğru %7’lik bir düşüş yaşanabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın