Mart 14, 2024

Ethereum Beklenen Dencun Güncellemesi Sonrası Risk Altında Olabilir!

Ethereum (ETH), ağın ölçeklenebilirliğini artırmayı hedefleyen Dencun güncellemesiyle önemli bir iyileşme bekliyor. Ancak, bu beklentiyle birlikte, deneyimli kripto varlık alım satım firması QCP Capital, ETH’Nin  fiyat yörüngesinde olası bir değişime dikkat çekiyor.

Firmanın analizine göre, Ethereum “risk tersine dönüşleri”nde bir değişim gözleniyor ve gelecek vadeler için negatif bir eğilim ortaya çıkıyor. Bu durum, ETH’nin fiyatında olası bir düşüşe ilişkin endişelerin arttığını işaret ediyor çünkü negatif bir risk dönüşü, piyasanın düşüşe karşı önlemler aldığını göstermekte.

Ethereum Ağı Dencun Yükseltmesini Resmen Tamamladı

Özellikle, bu eğilimle birlikte, fiyat artışlarına yönelik spekülasyonlarda bulunanlar, potansiyel kayıplara karşı koruma sağlayan satım opsiyonlarına olan ilginin arttığını görüyor. Aynı şekilde, geniş altcoin piyasası katılımcıları da Ethereum’daki yatırımlarını hedge etmek ve riskleri azaltmak için benzer stratejiler izliyor.

QCP Capital’in piyasa dinamiklerine ilişkin değerlendirmeleri, Ethereum’un fiyat istikrarıyla ilgili temel bir endişeyi vurguluyor, özellikle de piyasadaki kaldıraç etkisi göz önüne alındığında. Firmaya göre, herhangi bir fiyat düşüşü durumunda güçlü bir alım ilgisi olabilir, ancak potansiyel bir piyasa düzeltmesi ihtimalini de göz ardı etmemek gerekiyor.

Ek olarak, Ethereum’un spot-forward spreadleri, Bitcoin’in aksine biraz azaldı. Bu durum, uzun vadeli kaldıraçların azalmasıyla birlikte spot fiyattaki keskin düşüşlerin vadeli spreadleri de aşağı çekebileceğini gösteriyor.

ethereum satış riskiyle karşı karşıya

Ethereum’un performansı ve görünümüne gelince, kripto piyasasında sağlam bir performans sergilemeye devam ediyor. Ancak, Bitcoin’in spot Borsa Yatırım Fonu’nun onaylanmasının ardından yaşadığı kayda değer artışı yansıtmıyor ve daha ölçülü bir değerlenme hızına işaret ediyor.

Kaynak : News BTC
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?