Elon Musk’ın Twitter Paylaşımı Meme Coin Fiyatını Harekete Geçirdi!


Son güncellenme : 27.11.2022 - 00:48

Dogecoin, son yirmi dört saat içinde yüzde 17’in üzerinde büyük bir büyüme gösterdi. Lider meme coin gün içinde en düşük 0.001069 dolar seviyesini test etti, buna karşın ulaştığı zirve 0.001261 dolar oldu. Twitter’ın yeni patronu Elon Musk, Twitter’ın popüler mobil uygulama mağazalarında sorun yaşaması durumunda kendi akıllı telefonunu piyasaya süreceğini söyledi ve bu da yükselişi tetikledi.

Musk, iOS ve Android ile rekabete girebilir

Podcast sunucusu Liz Wheeler Twitter’ın Android ve iOS tabanlı uygulamaların satıldığı mağazalara girmesinin yasaklanabileceğine dair endişelerini dile getirdi. Musk, cevap olarak bunun olmayacağını umduğunu söyledi. Ancak umduğu gibi gitmezse kendi telefonunu piyasaya sürme sözü verdi ki bu, aynı zamanda yeni bir işletim sistemi ve uygulamalar için bir online mağaza başlatmak anlamına geliyor.

Elon Musk iOS ve Android ile rekabete girebilir.

Meme coin yükselişe geçti

Musk’ın tweet’i Cuma günü yayınlandı ve bu, Elon Musk tarafından gelecek için önde gelen ödeme aracı olarak güçlü bir şekilde desteklenen Dogecoin’in saatlik grafiklerde yeşil mumlar oluşturmaya başladığı zamandı. Ancak belirtmekte fayda var, DOGE kazanımlarının bir kısmını koruyor olsa da yükselişin ardından 0.001156 dolar seviyesine kadar geriledi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Musk, Ekim ayında Twitter’ı satın aldı ve bunun için 44 milyar dolar ödedi. Musk, anlaşmayı tamamlar tamamlamaz CEO Parag Agrawal ve diğer birkaç yetkiliyi işte çıkardı. Ayrıca Twitter’ı geliştirmek için her zamankinden daha fazla çalışmaya hazır olmayan Twitter çalışanlarının istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?