Elon Musk Twitter’ı Paylaştı: Dogecoin Fırladı!


Son güncellenme : 27.10.2022 - 12:22

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından büyük miktarda Dogecoin hareket etmeye başladı.

Whale Alert tarafından paylaşılan veriler özetle ‘balina’ yatırımcıların milyonlarca Dogecoin (DOGE) hareket ettiğini tespit etti. Son 24 saat içinde, balinalar iki ayrı işlemde toplam 407.755.487 DOGE (32.21 milyon dolar) taşıdı.

12 saat önce, bilinmeyen bir cüzdandan Binance‘e toplu olarak 107.755.489 DOGE aktarıldı. İşlem sırasında, token’lar yaklaşık 7.25 milyon dolar değerindeydi.

Ayrıca bu işlemden birkaç saat sonra yaklaşık 300 milyon DOGE daha hareket etti. Whale Alert‘a göre, 2999.99998 Dogecoin (21.56 milyon dolar) bilinmeyen bir cüzdandan başka bir bilinmeyen cüzdana transfer edildi.

Dogecoin Yatırımcıları Twitter Alımına Tepki Verdi

Elon Musk Dogecoin

Balinaların Dogecoin varlıklarını hareket ettirmeleri tesadüf değil. Elon Musk‘ın Twitter anlaşmasının sonuca varacağı haberleri yatırımcılar arasında hareketliliği arttırdı.

Elon Musk dün yaptığı açıklamada 44 milyar dolarlık anlaşmayı sonuçlandırmak için mahkeme tarafından verilen son tarihten önce San Francisco’daki Twitter merkezine yürürken bir videosunu yayınladı. Musk, anlaşmayı 28 Ekim Cuma gününe kadar tamamlayabilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere gelişme, Dogecoin yatırımcılarını heyecanlandırdı. Dogecoin topluluğunun üyeleri, Tesla patronunun sonunda sosyal medya platformunu devraldığında Doge’u tercih etmeye karar vereceğine olan inanç devam ediyor.

Sonuç olarak Coingecko’dan gelen veriler, Dogecoin’in fiyatının %20,2 arttığını ve şu anda 0,079 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor.

Musk’ın Twitter’ı devralması, Dogecoin’in sosyal duygularına da yansıyor. LunarCrush, Dogecoin’in sosyal hakimiyetinin bu hafta güçlü bir notla başladığını kaydetti. Nitekim önde gelen meme coin, sosyal medya platformlarındaki son trendini takiben LunarCrush’ın günün parası oldu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Crypto Basic

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?